Szlaban na seks. Poważne konsekwencje dla twojego ciała

Seks dobrze wpływa na twój organizm /123RF/PICSEL

Co się stanie z twoim ciałem, kiedy przestaniesz uprawiać seks? Przygotowaliśmy listę pięciu potencjalnych zmian, na które powinieneś się przygotować.

Reklama

Przygodny seks - uda się pod jednym warunkiem!

Przychodzi taki moment w życiu niemal każdego faceta, w którym - przynajmniej na jakiś czas - musi się pożegnać z seksem.

Reklama

Przyczyny takiego stanu rzeczy są rozmaite - od rozstania z dotychczasową partnerką, po kłopoty w związku, dłuższy wyjazd w delegację czy też świadomy wybór seksualnej abstynencji.

Liczne badania pokazują, że regularny seks dobrze wpływa nie tylko na kondycję związku, ale też na naszą formę fizyczną i mentalną. Oto pięć rzeczy, na które powinieneś się przygotować, jeśli czeka cię dłuższy rozbrat z łóżkowymi ekscesami.

Więcej stresu

Nie jest tajemnicą, że seks jest sprawdzonym i naturalnym sposobem na pozbycie się stresu. Trudno o lepsze zakończenie męczącego dnia w pracy, niż zapomnienie o denerwujących sytuacjach we własnej sypialni.

Brak seksu oznacza, że tego naturalnego reduktora stresu zabraknie. Oczywiście możecie... brać sprawy w swoje ręce, ale doskonale wiemy, że to nie to samo.

Spadek odporności

To nie żart. Udowodniono, że regularna aktywność seksualna ma zbawienny wpływ na działanie naszego systemu immunologicznego. Oznacza to, że osoby uprawiające seks rzadziej są narażone na przeziębienia i inne wirusy, które tak łatwo można złapać w okresie zimowym.

Dla wyrównania rachunku dodajmy, że w razie abstynencji spada do zera ryzyko zachorowania na infekcje przenoszone drogą płciową. Cóż, doskonale wiemy, że w życiu nie ma nic za darmo...

Obniżenie nastroju

Co prawda badania wykazały, że nie ma związku między brakiem regularnego seksu a depresją, ale nie zmienia to faktu, że brak stałego kontaktu fizycznego z partnerką wpływa na obniżenie nastroju.

Podczas intymnego kontaktu z drugą osobą wydzielają się hormony szczęścia, odpowiedzialne za dobre samopoczucie. Brak seksu przekłada się na obniżenie witalności, wigoru i nastroju. Może też na dłużej gasić w nas pożądanie.

Ryzyko zachorowania

Ten punkt jest dość poważny. Według badań zleconych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Urologiczne u mężczyzn regularnie uprawiających seks zanotowano 20-procentowy spadek ryzyka zachorowania na raka prostaty.

Inne badania wskazują na to, że w razie sporadycznego tylko uprawiania seksu dwukrotnie wzrasta ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji. Regularny seks najwyraźniej służy naszemu przyrodzeniu.

Niższy poziom IQ

Przywołujemy to w formie ciekawostki, ale amerykańscy i koreańscy badacze doszli niezależnie od siebie do wniosku, że seks dobrze wpływa na funkcjonowanie mózgu i rozwój komórek mózgowych.

Niestety, mamy tu do czynienia bardziej z hipotezą niż poważnymi badaniami naukowymi, ale jesteśmy gotowi się poświęcić i poważnie... popracować nad swoim IQ. Nawet jeśli okaże się, że to blef.

Gorące i namiętne dziewczyny - sprawdź nasze galerie!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje