Reklama

Speed dating. Idealne rozwiązanie dla wstydliwych facetów

Chociaż wiele osób może się z ciebie śmiać i nazywać cię desperatem, to nie warto się tym przejmować. Speed dating jest świetną opcją dla osób, które nie są pewne siebie i nie mają odwagi podejść do dziewczyny przy barze.

Problem gdzie poznawać kobiety i w jaki sposób do nich zagadać dotyczy wielu mężczyzn. W końcu nie każdy ma gadane i nie każdy jest typem podrywacza. Speed dating pozwala przeskoczyć te wszystkie bariery. Jest sporo dziewczyn i nie masz wyboru - musisz rozmawiać.

Reklama

Co ciekawe idea "szybkich randek" została wymyślona przez rabina Yaacov Deyo. W ten sposób chciał ułatwić młodym Żydom znajdowanie żon. Pierwsze spotkanie tego typu odbyło się w 1998 roku w Beverly Hills.

Przez następne lata popularność speed datingu zaczęła rosnąć, szczególnie od kiedy pojawił się on w kulturze popularnej. Miało to miejsce w 2000 roku w serialu Sex and the City.

Od tego czasu na speed dating chodzili bohaterowie takich seriali jak "Detektyw Monk", "Dr House", czy "The Simpsons". Przykładów jest oczywiście więcej. Chociaż w polskich serialach czy filmach ten typ randkowania nie jest jeszcze obecny, to jednak jego popularność w naszym kraju rośnie.

O co w tym chodzi?

Idea speed datingu jest bardzo prosta. Na początku kobiety i mężczyźni dostają plakietki z imionami albo numerki. Następnie pary siadają przy stolikach i rozmawiają przez wyznaczoną ilość czasu. Najczęściej jest to od 4 do 8 minut.

Dzwonek sygnalizuje, że czas minął i mężczyźni przesiadają się do następnej kobiety. Na końcu wszyscy zaznaczają przy imionach czy numerkach z kim chcieliby nawiązać bliższą znajomość. Jeśli dwie osoby wskażą się wzajemnie, to dostają do siebie numer telefonu albo maila. Cała filozofia.

Speed dating ma wiele plusów. Po pierwsze w krótkim czasie poznajesz wiele kobiet, a z częścią z nich może się nawet umowisz. Po drugie pozwala przełamywać lody. Musisz rozmawiać z osobą, której w ogóle nie znasz. Plusem jest też to, że nawet jeśli jakaś osoba nie jest zbyt interesująca, to przecież jesteś w stanie wytrzymać 5 minut rozmowy.

Co jest najważniejsze?

Oczywiście pierwsze wrażenie. Nie od dziś wiadomo, że wystarczy kilka sekund, czy kilka minut żeby kobieta już wyrobiła sobie o tobie wstępne zdanie. Dlatego jeśli chcesz wyjść ze spotkania z dużą liczbą potencjalnych możliwości, powinieneś dołożyć wszelkich starań, żeby pierwsze wrażenie było pozytywne.

Ważną rzeczą jest ubiór. Nie jest specjalnie zaskakujące, że każdy chce ubrać się tak, żeby wyglądać jak najbardziej atrakcyjnie. Speed dating nie jest wyjątkiem. To jednak nie wszystko. W końcu liczy się wnętrze człowieka. Dlatego staraj się być zabawny i interesujący. No i przede wszystkim unikaj sztampowych tematów.

Chociaż życie to nie film i uczenie się kwestii, czy tekstów jest bez sensu, o tyle w speed datingu, warto mieć przygotowane jakieś pytanie na początek rozmowy. Podobnie dobrze jest też mieć jakiś żart na "czarną godzinę", kiedy rozmowa totalnie się nie klei.

Dlaczego warto?

Motywacje żeby pójść na speed dating są oczywiście różne. W końcu nie jest nigdzie powiedziane, że musimy tam szukać partnerki. Część osób bierze udział w tym wydarzeniu z ciekawości. Część, dla zabawy, może zakładać się z kumplem np. o to, kto zdobędzie więcej numerów.

W serialu "Dr House" bohaterowie założyli się, że kobiety "lecą" przede wszystkim na wygląd i kompletnie nie liczy się dla nich charakter i inteligencja mężczyzn. Dlatego najprzystojniejszy z bohaterów miał udawać "niezbyt lotnego" faceta. Oczywiście mimo tego zdobył najwięcej kontaktów. Jednak życie to nie serial.  

Mimo, że w ogólnym odbiorze w Polsce speed dating jest traktowany jako przejaw desperacji, to jednak czasem warto pójść pod prąd. Może pojawisz się tam z ciekawości, a niespodziewanie trafi cię strzała amora? Kto nie ryzykuje, ten nic nie zyskuje.  

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje