Reklama

Seks z eks - lepiej o tym zapomnieć

Czy nasza przeszłość może negatywnie wpływać na to jak kochamy się obecnie? Zdaniem naukowców rozpamiętywanie pewnych wydarzeń jest bardzo niebezpieczne dla jakości naszych stosunków.

Według badań przeprowadzonych przez duńskich naukowców myślenie o tym jak kochaliśmy się ze swoją byłą w czasie stosunku z obecną partnerką katastrofalnie wpływa na naszą wydajność w łóżku. Konkretnie wspominanie takich doświadczeń sprawia, że ciężej jest utrzymać erekcję, a na dłuższą metę może spowodować jej trwałe zaburzenia.

Reklama

Uczeni przekonują, że nawet wspominanie lub wyobrażanie sobie wyjątkowo gorącej nocy z naszą poprzednią drugą połówką nie oznacza, że będziemy bardziej "nakręceni" na zbliżający się stosunek.

Zamiast tego znacznie trudniej będzie się nam skoncentrować na osobie, z którą udamy się do łóżka. Nie mówiąc już o tym, że z trudem, jeśli w ogóle, ją zadowolimy.

Dlatego należy "żyć chwilą" jak przekonują naukowcy, a przeszłość zostawić w przeszłości - tam, gdzie jest jej miejsce.

Jeśli masz problemy z tym, aby nabrać ochoty na częstsze uprawianie seksu z twoją aktualną partnerką, to poważnie pomyśl nad... zmianą diety.

Twoje libido zwiększą warzywa i owoce bogate w witaminę C, gorzka czekolada, owies, ryby oraz czerwone mięso.

Oczywiście nic nie zastąpi poważnej rozmowy na temat waszych oczekiwań odnośnie seksu i tego, co powinniście w nim poprawić.

Być może radą dla was będzie wydłużenie gry wstępnej. Badania potwierdzają, że pary, które dopiero po jakimś czasie "zabierają się do rzeczy" są bardziej zadowolone z pożycia seksualnego. 


 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: seks | związek | Seks z eks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje