Reklama

Propozycje na pozycje, czyli jak spać z kobietą?

Na łyżeczkę, na boa dusiciela czy na obławę? Którą pozycję wybierasz, a którą wybiera twoje ciało, gdy usypiasz u boku twojej partnerki? Postanowiliśmy zebrać najciekawsze i najpopularniejsze pozycje z naszych sypialni. Tym razem nie te rodem z Kamasutry.

Poranek. Promienie słońca nieśmiało zaglądają do sypialni przez uchyloną zasłonę. Ona, wtulona w niego, powoli otwiera oczy i całuje go w usta - znacie to? To gratulujemy. Bo my widzieliśmy tylko na filmie. Jednak życie to nie film - jak mawiał Bogusław Linda. W prawdziwym życiu zwyczajni ludzie śpią inaczej.

Psychologowie mówią, że sen to czas, gdy ciało ujawnia prawdziwe intencje wobec partnera. Dlaczego? Ponieważ śpiąc, nie potrafimy oszukiwać.  Ale nie przejmuj się tymi badaniami - inne wykazały bowiem, że nocą nasze ciało podświadomie szuka także najlepszej i najwygodniejszej pozycji do wypoczynku. Zatem fakt, że podczas snu odwracasz się tyłem do swojej kobiety, nie oznacza wcale, że w waszym związku źle się dzieje. To raczej kwestia indywidualnych preferencji.

Jak dowodzą badania, jedynie 1 procent par zasypia i budzi się w idealnym romantycznym splocie. Pozostałe układają się po prostu tak, by każdemu z partnerów było wygodnie. My postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się zagadnieniu i zebraliśmy najpopularniejsze i najciekawsze pozycje, które sami wypróbowaliśmy, bądź o których usłyszeliśmy od znajomych.

To jak, gotowi? A więc do dzieła!

Wolność i swoboda


Pozycja, w której każde z partnerów śpi oddzielnie na swojej części łóżka. Często nawet pod osobnym kocem czy kołdrą. Przytulanie jest dobre dla dzieciaków. Najważniejsze to porządnie się wyspać!

Na odwłok / Na focha


Pozycja przyjmowana najczęściej po łóżkowej kłótni. Zasypiamy skuleni, odwróceni plecami do naszej partnerki, ona również odwrócona jest plecami do nas. W tej pozycji nie ma dotykania. Dopuszczalne jest jedynie ostentacyjne spychanie pośladkami do boku łóżka.

Reklama

Na kontrolera


Partnerzy również śpią odwróceni plecami do siebie, lecz podświadomie szukają kontaktu cielesnego, "kontrolując" obecność ukochanej/ukochanego dłonią lub stopą.

Łyżeczka - wersja męska


W tej pozycji zasypia wiele par. Mężczyzna tworzy dużą "łyżkę", a kobieta wtula się i zasypia w poczuciu błogości i bezpieczeństwa. Pozycja zapewnia stały kontakt, przy czym także jest wygodna opcją nawet na całą noc.

Łyżeczka - wersja żeńska


Nieco rzadziej spotykana. Tutaj to kobieta "otula" mężczyznę, roztaczając nad nim swoją opiekę.

Na supeł/ Na precla


Gdy nasze ciała splatają się w bliżej niezidentyfikowanym uścisku, a ręce i nogi tworzą supły, konstrukcją przypominające zakręconego precla bądź zawiązany supeł. Pozycja typowa dla par o krótkim stażu, czy też pierwszej nocy po długiej rozłące.

Twarzą w twarz


Pozycja dla tych, którzy lubią patrzeć w oczy swojej kobiecie lub po prostu omówić przed snem bieżące sprawy...

Na romansidło


Pozycja znana z telewizyjnych telenowel i komedii romantycznych. Kobieta usypia, używając naszej klatki piersiowej, jako poduszki, a my obejmujemy ją ramieniem.


Boa dusiciel


Sypialniowe zapasy w stylu dowolnym. Z grubsza pozycja ta polega na przyduszaniu. Panowie przygniatają kobiety swoim ciężkim cielskiem, panie obejmują swoich panów tak mocno, że ci ledwo oddychają.

Na obławę


Podczas snu kręcimy się i wiercimy całą noc, zmieniając pozycję setki razy. Nasza partnerka musi uciekać po całym łóżku, tak by znaleźć sobie choć skrawek wolnej przestrzeni, gdzie spokojnie może zasnąć.

Superman


Pan i władca sypialni. Leżymy z rękami i nogami rozłożonymi szeroko, spychając naszą partnerkę na boki łóżka.Kojot - samotnik


W sypialni stoją dwa złączone łóżka. Gdy chcemy iść spać, rozdzielamy je, bo chcemy mieć święty spokój.

Po studencku


Pozycja, w której śpimy na wąskiej pryczy, łóżku polowym, leżance - wszędzie tam, gdzie jest niesamowicie ciasno i partnerzy muszą spać na boku, aby jakoś się pomieścić. A gdy chcemy się przewrócić na drugi bok, budzimy naszą partnerkę.

Na Gołotę


Dla tych, którzy mają senne ADHD i zupełnie niechcący wymierzają nocą ciosy i kuksańce.

Twoja pozycja - propozycja


Zapomnieliśmy o czymś? To więcej niż pewne! Jeśli znasz pozycję, która uzupełni naszą listę, napisz nam o niej w komentarzu...

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: sypialnia | wygodna pozycja | narzeczona | sen | kobieta | foch | Senność | Superman

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje