Reklama

Pod żadnym pozorem nie rezygnuj z życia seksualnego

Seks jest bardzo ważny na każdym etapie naszego życia /123RF/PICSEL

Z wiekiem libido słabnie, czujemy się mniej atrakcyjni, a intensywność zbliżeń z partnerką gwałtownie obniża się. To poważny błąd. Niedawne badania pokazują, że aktywność seksualna może mieć zbawienny wpływ na stan naszego zdrowia.

Reklama

Szlaban na seks - poważne konsekwencje dla twojego ciała!

Badacze z ośrodków uniwersyteckich w Oksfordzie i Coventry postanowili przyjrzeć się temu, jak wygląda życie seksualne seniorów i jak jego poziom wpływa na ich kondycję mentalną.

Celibat nam nie służy

Reklama

W badaniu wzięły udział 73 osoby w wieku od 50 do 83 lat. Ankietowani uzupełnili dane na temat swojego życia seksualnego, a następnie zmierzyli się z wizualnymi i słownymi zagadkami.

Okazało się, że seniorzy pozostający aktywni seksualnie, czyli wciąż regularnie "spotykający się" w sypialni ze swoimi partnerami lub partnerkami, mają zdecydowanie lepsze wyniki od swoich rówieśników pozostających w celibacie.

PESEL to nie wszystko

Wniosek z badań jest następujący: aktywne życie seksualne po pięćdziesiątce ma zbawienny wpływ na niektóre funkcje mózgu.

To nie koniec badań. Dr Hayley Wright z Uniwersytetu w Coventry zapowiada jeszcze poważniejsze przyjrzenie się temu, jaki wpływ ma seks na nasze centrum dowodzenia, kiedy PESEL przestaje napawać optymizmem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje