Reklama

Pięć męskich cech, które szczególnie pociągają kobiety

Co najbardziej kręci kobiety? /123RF/PICSEL

Zapomnij o sześciopaku na brzuchu, sylwetce gladiatora czy modnej fryzurze i garniturze od najlepszego stylisty. Aby wywrzeć dobre wrażenie na poznanej dopiero co dziewczynie ważniejszy jest… uśmiech.

Reklama

Według badania, na które powołuje się "Daily Star" dla 71 proc. z 2197 przepytanych Brytyjek, najważniejszą cechą fizyczną, na którą zwracają uwagę u potencjalnego partnera jest ładny uśmiech.

Reklama

Pogody dziewczyny szukają nie tylko "na zewnątrz" faceta. Dla 62 proc. z nich bardzo istotna jest pozytywnie nastawiona do świata osobowość partnera (i poczucie humoru).

Mężczyźni są wzrokowcami, ale kobiety również zwracają uwagę na naszą budowę ciała. Tyle że cecha ta zajmuje dopiero trzecie miejsce - 61 proc. Dwie pozostałe lokaty w badaniu okupują moralność (44 proc.) i pewność siebie (40 proc.).

Co ważne, sam wygląd mężczyzny to za mało. Aż 60 proc. badanych kobiet stwierdziło, że nie umówiłoby się z poznanym dopiero co facetem tylko ze względu na jego sylwetkę.

W przypadku związku, zdecydowanie ważniejsze są dobry charakter i altruizm. Mężczyźni czuli są znacznie wyżej oceniani niż przystojni, ale pozbawieni tej cechy.

Pięć cech, na które zwracają uwagę kobiety:

Ładny uśmiech - 71 proc.

Pogodna osobowość - 62 proc.

Budowa ciała - 61 proc.

Moralność - 44 proc.

Pewność siebie - 40 proc.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje