Reklama

Penis. Największy kompleks mężczyzny?

Rozmiar sprawia, że mężczyźni często popadają w kompleksy /123RF/PICSEL

Zastanawiasz się, do którego roku życia rośnie penis? Czy rozmiar twojego mieści się w normie? Sprawdź!

Reklama

Mężczyźni z natury są bardzo ciekawi tego, co inni panowie mają w spodniach. I choć kryją się z tą ciekawością z obawy przed posądzeniem o skłonności homoseksualne, tak naprawdę zawsze będą dążyć do zdobywania jak największej ilości informacji na temat swojego życiowego towarzysza, którym jest penis.

To jak będzie wyglądał przez całe późniejsze życie, mężczyzna może się przekonać już w wieku 17 lat. Wtedy to członek osiąga swoje ostateczne rozmiary. W celu rozwiania waszych wątpliwości prezentujemy tabelę, która pozwoli wam ściśle określić, jakie penisy możemy zaliczyć do małych, a jakie do dużych.

Reklama

Długość podczas wzwodu

Bardzo mały: 10, 9 cm i mniejszy

Mały: 11 cm - 12, 4 cm

Średnio mały: 12, 5 cm - 13, 9 cm

Średni: 14 cm - 15, 4 cm

Średnio duży: 15, 5 cm - 16, 9 cm

Duży: 17 cm - 18, 4 cm

Bardzo duży: 18, 5 cm i większy

Długość w stanie spoczynku

Bardzo mały: 4, 4 cm i mniejszy

Mały: 4, 5 cm - 5, 9 cm

Średnio mały: 6 cm - 7, 4 cm

Średni: 7, 5 cm - 8, 9 cm

Średnio duży: 9 cm - 10, 4 cm

Duży: 10, 5 cm - 11, 9 cm

Bardzo duży: 12 cm i większy

A jeśli jeszcze wam mało porównań możecie sprawdzić także obwód penisa w czasie wzwodu.

Mały: 11 cm i mniej

Średnio mały: 11, 1 cm - 12 cm

Średni: 12, 1 cm - 13 cm

Średnio duży: 13, 1 cm - 14 cm

Duży: 14, 1 cm i więcej

Są i skrajności

Spośród wszystkich podanych kategorii, w praktyce zdecydowanie największą grupę stanowią panowie, którzy mieszczą się w przedziale określanym, jako "średni". Badania naukowe nad długością męskiego przyrodzenia doprowadziły do pojawienia się także określenia "mikropenis". Nie trzeba chyba tłumaczyć, jakich długości dotyczy. A jeżeli są te bardzo krótkie, muszą też być te bardzo długie. I tak, te największe odnotowane długości męskich członków mają nawet ponad 30 cm.

Jednak to nie rozmiar jest najważniejszy

Choć istotny dla mężczyzn, w praktyce rozmiar penisa nie ma większego znaczenia dla życia seksualnego. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że umiejętności doskonałego kochanka, dające mu pewność siebie i zdolność doprowadzenia partnerki na wyżyny rozkoszy, zależą nie tyle od wielkości prącia, co od uwrażliwienia uwagi na potrzeby partnerki. Ważne jest zatem uznanie łóżkowych pragnień kobiety i spełnianie jej seksualnych marzeń.

Dla tych mniej obdarzonych

Dla mężczyzn, którzy wyposażeni są w mniejszego penisa pomocne zdają się być niektóre pozycje umożliwiające głębszą penetrację. Jakie to są? Pozycja od tyłu, pozycja na jeźdźca, misjonarska, podczas których kobiece nogi spoczywają na twoich barkach.

Oprac. MT

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje