Reklama

Oni zdradzają najczęściej

"Co robi mężczyzna po udanym seksie? Odpowiedź brzmi: "Wraca do żony". Jest to puenta jednego z popularnych żartów. Jak w każdym żarcie jest w nim źdźbło prawdy. Młodzi, piękni, wykształceni z dużych miast, często określani mianem yuppies to oni zdradzają najczęściej.

Jak pokazują ostatnie badania CBOS ponad połowa Polaków zdradziła swoją partnerkę, zaledwie jedna trzecia Polek zdradziła swojego partnera. Socjolodzy podkreślają, że statystyki z roku na rok się zwiększają. Dlaczego zdradzamy? Szara codzienność dnia, rutyna, a może pragnienie zaspokojenia ukrytych pragnień? Jedno jest pewne zdradzamy coraz częściej i chętniej.

Reklama

Znani psycholodzy i seksuolodzy komentując badania CBOS podkreślają, że zdradzie z pewnością sprzyjają zmiany cywilizacyjne jakich doświadczamy. Kobiety pragną wyjść z cienia i spełniać się nie tylko jako kobiety sukcesu, matki czy też żony ale i kochanki. Bardzo często zacisze domowe lub poukładane życie zawodowe temu nie sprzyjają. Dlatego z roku na rok możemy zauważyć ciekawą zależność - liczba niewiernych kobiet systematycznie wzrasta.

Od miłości jest już zaledwie krok do zazdrości i... zdrady. Portale randkowe nadal biją rekordy popularności. Hitem ostatnich lat na świecie jest Victoria Milan, portal randkowy dla osób w związkach. W ciągu 3 lat zdobył 3 miliony zwolenników w 21 krajach.

Polak zdradza

Czy w kraju, w którym dominują katolicy, najważniejszymi wartościami są rodzina i bezpieczeństwo - taki serwis może wzbudzić zainteresowanie? W opinii wielu osób tego typu serwis nie miał najmniejszych szans na powodzenie...a jednak. Statystyki nie kłamią, a wręcz zaskakują, portal po kilku tygodniach obecności w Polsce zyskał blisko 30 tysięcy aktywnych użytkowników. Mężczyźni stanowią 66,15 procent wszystkich korzystających, a kobiety 33,75 procent. 

Takiego mężczyzny szukają

Pozostaje zadać pytanie jak zdradzają Polacy? Czy coraz chętniej i odważniej mówimy o tym czego chcemy? Statystyczna Polka, która zdradza to młoda, kobieta zdobywająca kolejne szczeble kariery zawodowej. Jak pokazują statystyki portalu kobieta zdradzająca, to najczęściej młoda wykształcona mężatka w wieku 30-35 lat, z dużego miasta.

Oczywistym jest, że zdradzają najczęściej osoby z dużych miast, które dają anonimowość i poczucie komfortu. Skąd pochodzi najwięcej użytkowniczek portalu? Absolutnym liderem jest Warszawa z wynikiem 19 procent, następnie Wrocław prawie 6 procent, później Kraków (tuż ponad 5 procent), Poznań (4 proc. użytkowniczek) i na końcu Katowice z niecałymi 4 procentami.

Które branże sprzyjają zdradzie? Zdecydowana większość użytkowniczek portalu randkowego to kobiety pracujące w branży administracyjnej i HR (5 proc.), pracowniczki naukowe (5 proc.) a nawet służby zdrowia (3 proc.). Czyżby stresująca praca, nadgodziny i nocne dyżury wyzwalają w kobietach głęboko skrywane żądze?

Użytkowniczki stworzyły profil idealnego mężczyzny, którego szukają. Ma to być mężczyzna inteligentny, pewny siebie z poczuciem humoru, ceniący seks oralny oraz otwarty na nowości. Charakterystyka ta przypomina obraz mężczyzny idealnego. Wydawać się może, że kobiety szukają na serwisach randkowych księcia z bajki. 

Tak zdradzamy

Jak zatem zdradzają mężczyźni? Czy stereotyp wykształconego biznesmena z Warszawy poszukującego pięknej blondynki o niezwykłych kształtach figury jest prawdziwy? Statystyki są pod tym względem bezlitosne. Większość użytkowników portalu jest w wieku 30-35 (prawie 25 proc.). 32 procent z nich jest zamężnych, 45 procent pozostaje w związkach, 23 procent to single. Podobnie jak w przypadku kobiet najwięcej mężczyzn pochodzi z Warszawy - aż 16 procent, następnie z Krakowa (ponad 6 proc.), Poznania (niecałe 5 proc.), Wrocławia (5 proc.)  i Łodzi (3 proc.). O swoim wykształceniu nie chciało mówić aż 43 procent użytkowników. Niecałe 20 procent posiada wykształcenie wyższe, wykształcenie podstawowe (niepełne) zaledwie 1 procent.

Najczęściej zdradzają biznesmeni - ponad 5 procent z zarejestrowanych użytkowników wykonuje właśnie ten zawód. Później kolejno: inżynierowie (4 proc.), właściciele przedsiębiorstw (4 proc.) pojawiają się również programiści (IT/ICT) uważani dotychczas za nieśmiałych i zamkniętych w sobie - potwierdza się, że sieć po raz kolejny przełamuje bariery nieśmiałości i wstydu.

Co nas kręci?

Od wielu lat panuje przekonanie, że mężczyźni są koneserami biustów. Jest to całkowita prawda. Dane pokazują, że w pełni naturalny biust cieszy się największym zainteresowaniem (26 proc.) u panów, następny w kolejności jest seks oralny (26 proc.), poczucie humoru (21 proc.), inteligencja (20 proc.), otwartość na eksperymentowanie i dobrą zabawę (19 proc.).

Statystyki potwierdzają, że mężczyźni są wzrokowcami, którzy pragną kobiet pięknych, otwartych, zabawnych i ceniących dobrą zabawę - inteligencja i charakter pozostają daleko w tyle.

Dlaczego zdradzamy? Czy to ciekawość, pragnienie pozornej bliskości a może chęć spełnienia skrytych fantazji? Niektórzy naukowcy mówią, że niewierność jest zapisana w genach. Zwolennicy zdrad twierdzą, że człowiek nie został stworzony do wierności. Założyciele serwisu randkowego często podkreślają, że aż 73 procent ich użytkowników korzysta z platformy jako alternatywy dla rozwodu.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zdrada | seks | zdrada w związku | randka | seks oralny | seksuolog

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje