Reklama

Obalamy 5 mitów o seksie

Czy rzeczywiście mężczyźni częściej zdradzają? Czy są bardziej zainteresowani seksem? I w końcu czy rozmiar ma znaczenie? Jest sporo pytań, na które odpowiedź wydaje się oczywista, ale okazuje się błędna. Oto 5 mitów związanych z seksem.

1. Kobiety nie zwracają uwagi na wygląd w takim stopniu jak mężczyźni

To nie jest prawda. Kobiety w podobnym stopniu jak mężczyźni zwracają uwagę na wygląd. Sęk w tym, że nie przyznają się do tego. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie McGilla pokazały, że zarówno kobietom, jak i mężczyzno potrzebne było ok. 10 minut oglądania filmów pornograficznych, żeby osiągnąć podniecenie seksualne.

Reklama

Z kolei Uniwersytet w Washington badał reakcje fal mózgowych kobiet na różne obrazy. Okazało się, że na kobietach większe wrażenie robią zmysłowe zdjęcia niż wywołujące niepokój, czy przyjemność. Poza tym badania pokazały, że mężczyźni reagują lepiej i szybciej na erotyczne fotografie, natomiast reakcje kobiece są silniejsze.  

2. Kobiety rzadziej zdradzają

Wydawać by się mogło, że kobiety są dużo bardziej przystosowane do bycia z jednym partnerem, a mężczyźni to "zdobywcy" i ciągle szukają nowych partnerek. Prawda jest jednak zupełnie inna. To faceci pozostający w długotrwałych związkach czują się lepiej i bezpieczniej, a ich satysfakcja nie spada. Natomiast kobiety w takich sytuacjach stają się z czasem coraz bardziej seksualnie znudzone. Także panowie do roboty. Najwyższy czas urozmaicić życie seksualne.

3. Mężczyźni są bardziej zainteresowani seksem niż kobiety

Okazuje się, że nie jest prawdą to, że faceci pod tym względem zdecydowanie przewyższają kobiety. Badania pokazały, że płeć piękna dorównuje mężczyznom. Co ciekawe, mylą się także ci, którzy twierdzą że kobiety uprawiają seks dla emocjonalnej bliskości z partnerem i dla bezpieczeństwa.

Powody, dla których kobiety idą do łóżka są bardzo podobne do tych, którymi kierują się mężczyźni. To, że ten mit ciągle jest uważany za prawdziwy jest wynikiem naszej kultury. W końcu mężczyzna, który zdobył wiele kobiet to "macho". Z kolei kobiety w analogicznej sytuacji nie powinny się tym raczej chwalić.

4. Kobiety zawsze potrzebują długiej gry wstępnej

Kolejny mit. Pewne badania w Czechach porównywały średni czas gry wstępnej, do średniego czasu stosunku. Sprawdzono także jak często kobiety osiągały orgazm podczas seksu. Okazało się, że kobiety częściej "dochodzą" podczas penetracji.

Według badań dłuższa gra wstępna nie gwarantuje także lepszego seksu. Nie zmienia to faktu, że jest istotna właśnie po to, żeby rozgrzać partnerkę i by łatwiej było nam ją zaspokoić.

5. Rozmiar ma znaczenie

To chyba najpopularniejszy mit i zarazem powód kompleksów wielu mężczyzn. Rozmiar nie ma jednak znaczenia, ponieważ tylko 4 cm pochwy (co jest mniej więcej 1/3 jej wielkości) zawierają nerwy czuciowe. Reszta nie odpowiada za seksualne zaspokojenie. W związku z tym dużo ważniejsza od rozmiaru jest technika.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje