Reklama

"Największy" kompleks wielu facetów

Mały penis to wbrew pozorom jest poważny problem wielu mężczyzn, choć żaden z nich się do tego nie przyzna. Zawsze był to temat tabu.

Głównym problemem wielu mężczyzn jest reakcja kobiety na mały organ, a później pytanie, czy taki mikrus podoła zadaniu. Bo chyba nie ma większego  wstydu dla mężczyzny, jeśli nie podoła w łóżku.

Reklama

Prawda jest taka, że ponad 3/4 mężczyzn bardzo często zadaje sobie pytanie, czy ich penis naprawdę jest wystarczająco duży. Wielu nie chce przyznać, że marzy o większym "sprzęcie". Tak jest w przypadku prawie 60 procent badanych w anonimowej ankiecie mężczyzn.

Niewielu z facetów jednak zdaje sobie sprawę, że to nie wielkość, a umiejętności mają największy wpływ na zadowolenie partnerki w łóżku. Tak przynajmniej twierdzą kobiety przebadane przez międzynarodowy zespół naukowców. Dla nich najważniejsza jest bliskość, bezpieczeństwo i umiejętności faceta, a nie gabaryty jego "sprzętu". Ważne zatem jest, aby poznać łóżkowe upodobania partnerki, żeby znalazła się na wyżynach rozkoszy.

Co z wielkością?- Kompleks małego penisa, czyli przekonanie o nazbyt małych rozmiarach własnego członka jest dość powszechne u młodych mężczyzn. Powstaje on najczęściej jako wynik porównywania organów płciowych z rówieśnikami, jak również w wyniku braku właściwego uświadomienia seksualnego - mówi dr Maciej Dokrzewski, seksuolog.

Przekonanie takie może być przyczyną lęku przed podejmowaniem współżycia seksualnego. Wszelkie niepowodzenia z płcią przeciwną mogą doprowadzić do pogłębienia się kompleksu oraz błędnego interpretowania przyczyn tych niepowodzeń i wiązanie ich ze źródłem kompleksu.

- W rzeczywistości wielkość   penisa,   wbrew   obiegowej   i  fałszywej   opinii   ma   znaczenie   dla  osiągania  orgazmu   jedynie przez   kobiety   o  tak zwanym typie waginalnym,  a  więc   te , które   preferują   pochwowy  typ  stymulacji  seksualnej. Z   drugiej   strony   wielkość   penisa   jest   uwarunkowana    osobniczo  i   nie  są  znane   skuteczne   i  bezpieczne   metody   zmiany   wielkości  członka.

- Mężczyźni  skromniej   wyposażeni   przez   naturę   muszą   więc   doskonalić  "sztukę kochania",  wybierać   na  partnerki   kobiety  o typie  klitoridalnym  lub ...  na dobre poświęcić  się   pracy  zawodowej - dodaje półżartem doktor Dokrzewski.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje