Reklama

Mężczyźni i kobiety mają podobne fantazje seksualne

Wiadomo, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. A jednak hiszpańscy naukowcy stwierdzili, że i kobiety, i mężczyźni nie różnią się znacząco pod względem treści marzeń o seksie. Wszyscy marzą o romantycznej relacji erotycznej z ukochaną osobą...

Eksperci przeanalizowali treść i częstotliwość fantazji seksualnych 2250 Hiszpanów i Hiszpanek, którzy, od co najmniej pół roku pozostają w heteroseksualnym związku.

Reklama

Na tej podstawie doszli do wniosku, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni marzą o podobnych rzeczach. Przeważały fantazje dotyczące romantycznej i intymnej relacji erotycznej z ukochaną osobą.

Jednak badacze stwierdzili, że mężczyźni, tak jak się potocznie sądzi, rzeczywiście częściej tworzą scenariusze seksualne i częściej myślą o seksie.

Kobiety mają więcej fantazji romantycznych (kilka razy w miesiącu), mężczyźni od czasu do czasu marzą o nowych sytuacjach seksualnych, eksperymentowaniu, jak na przykład uczestniczeniu w orgii, czy częstej zmianie partnerek seksualnych.

Naukowcy chcieliby w przyszłości zbadać, czy istnieje związek między posiadaniem pozytywnych, bądź negatywnych fantazji seksualnych a rzeczywistymi zachowaniami na tle seksu. Przypuszczają, że indywidualna postawa wobec marzeń erotycznych może być istotnym czynnikiem w rozwoju seksualnym.

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: fantazja | romantyczna kolacja | seks | marzenia | kobieta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje