Lalki dla dorosłych 2.0. Sztuczna inteligencja w natarciu

Nowoczesne lalki-roboty mają do złudzenia przypominać kobietę /AFP

Przemysł erotycznych gadżetów czerpie pełnymi garściami z rozwoju nowoczesnych technologii. Doskonale widać to w pewnej chińskiej fabryce lalek dla dorosłych.

Reklama

Dalian to miasto portowe położone w północno-wschodnich Chinach. Z racji swoich geograficznych walorów słynie z handlu, rybołówstwa i bazy marynarki wojennej. Ale to nie wszystko. W Dalian działa też fabryka lalek dla dorosłych o bardzo zaawansowanych ambicjach.

Typowa lalka na zamówienie

Szefowie firmy EXDOLL jakiś czas temu zrozumieli, że do klienta trzeba podchodzić indywidualnie. Dlatego produkują 400 spersonalizowanych lalek miesięcznie, specjalnie przygotowywanych pod gusta konkretnego klienta.

Reklama

Można zatem dobrać odpowiedni wzrost, kolor skóry, rozmiar biustu, stopień owłosienia, kolor włosów czy oczu naszej "towarzyszki". Najczęściej klienci stawiają na jasną karnację, duże piersi i wzrost ok. 156-170 cm.

Tyle o tradycyjnej ofercie firmy. Ciekawsze są bowiem nowości w jej asortymencie. Fabryka mocno stawia bowiem na rozwój nowoczesnych technologii i chce produkować lalki przyszłości, które nie tylko będą ładnie się prezentować, ale też wchodzić w interakcję z klientem.

Seks-robot o ludzkiej twarzy

Lalki w wersji smart, a właściwie roboty dla dorosłych, już niebawem będą mówić, odtwarzać muzykę czy... włączać zmywarkę. A z poważniejszych funkcji mają m.in. imitować mimikę i ruchy człowieka, rozpoznawać głos, czy podążać wzrokiem za ruchami drugiej osoby.

Nie przez przypadek wspomnieliśmy na początek o ambicjach właścicieli firmy, bo te wykraczają (jak sami deklarują) poza chęć zysku. Mając na uwadze fakt, że w Chinach jest o 33,6 mln więcej mężczyzn niż kobiet, fabryka chce stworzyć lalki-roboty, które w jak największym stopniu będą zastępować im realne partnerki, żeby faceci nie czuli się samotni.

Jest to o tyle szczytne, co przerażające...

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje