Reklama

Koszmar wielu mężczyzn. Sprawdź, czego powinieneś unikać

Problem z erekcją dotyka co dziesiątego mężczyznę /123RF/PICSEL

Problemy z erekcją dotykają nawet co dziesiątego mężczyznę. Jak ich uniknąć? Recepta związana jest przede wszystkim ze zdrowym trybem życia.

Reklama

Zaburzenia erekcji to drażliwy temat dla każdego faceta. Problem nie dość, że jest przyczyną konfliktów i frustracji w związkach, to jeszcze może mieć katastrofalny wpływ na samoocenę i inne sfery życia mężczyzny.

Zdrowie to podstawa

Chociaż brak wzwodu w trakcie zbliżenia seksualnego dla wielu facetów jest silnym tematem tabu, sprawa jest poważna. Jak podaje "Daily Star" dotyka - na pewnym etapie życia -  co dziesiątego z nas.

Reklama

Powodów, dla których wieczór w sypialni nie zawsze wychodzi tak, jak byśmy sobie tego życzyli jest wiele. Części z nich można przeciwdziałać, decydując się na zdrowy tryb życia.

Najważniejsza rzecz to rezygnacja lub solidne ograniczenie używek. Narkotyki, a szczególnie alkohol, mogą sprawić, że szybko wylądujemy z poznaną dopiero co kobietą w łóżku, ale są też jedną z najczęstszych przyczyn zaburzenia erekcji.

Równie destrukcyjny wpływ na nasze życie seksualne mają papierosy. U osób uzależnionych od nikotyny zdarza się, że krew nie krąży... tam gdzie powinna, kiedy najbardziej tego potrzebują.

Nie tylko używki

Oprócz używek za problemami z erekcją stoją również problemy natury psychicznej. Depresja, nerwica, niepewność w relacjach z kobietami... to wszystko może sprawić, że nasz penis nie stanie na wysokości zadania. W takich sytuacjach najlepiej szukać pomocy u specjalisty.

Problem ze wzwodem może być również oznaką innych poważnych dolegliwości. Zaburzenia występują u osób cierpiących na choroby kardiologiczne, cukrzycę, a także ze względu na sporą otyłość.

Mogą również być skutkiem ubocznym zażywania określonych leków. Szczególnie narażeni są pacjenci sięgający po antydepresanty i leki kardiologiczne.

Zostawiając już dolegliwości natury zdrowotnej, wspomnijmy na koniec, że dobrej formie łóżkowej nie służy nadmierne oglądanie filmów pornograficznych. Wszystko jest dla ludzi, jednak kłopot pojawia się wtedy, gdy wirtualny seks sprawia facetowi więcej satysfakcji niż ten w świecie rzeczywistym.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje