Reklama

Kofeina zwiększa ochotę na seks

Kofeina pobudza do częstszego seksu - o wynikach amerykańskich badań informuje pismo "Pharmacology, Biochemistry and Behavior".

Niestety naukowcy zaobserwowali takie skutki u samic szczurów. Autorzy pracy nie spodziewają się jednak zaobserwować podobnego efektu u kobiet. Jeśli już, to może on wystąpić tylko u tych pań, które rzadko sięgają po napoje z kofeiną i nie są do niej przyzwyczajone, komentuje prowadzący badania prof. Fay Guarraci z Southwestern University.

Reklama

Żadna ze 108 samic użytych w doświadczeniu nigdy wcześniej nie miała kontaktu z kofeiną. Badacze  podawali zwierzętom różne stężenia tej substancji.

Okazało się, że pod wpływem kofeiny samice chętniej i częściej podejmowały współżycie płciowe z samcami i to niezależnie od dawki. Był to nie tylko efekt większej aktywności ruchowej po kofeinie, ale też wzrostu motywacji samic do seksu, zapewniają naukowcy.

Badacze liczą, że najnowsze badania pomogą lepiej zrozumieć od jakich procesów zachodzących w mózgu zależy nasza motywacja do zachowań seksualnych.

Piwo działa

Według przeprowadzonych badań okazuje się, że to, czy jesteśmy miłośnikami smaku piwa, czy też nie, może wpływać na to, czy chętniej decydujemy się na seks po pierwszej randce, czy też nie.

Naukowcy przeprowadzili ankietę, której celem było zbadanie różnych zależności i cech, które zwiększają prawdopodobieństwo, że ktoś będzie chętny na namiętną noc na pierwszej randce.

Okazało się, że najlepszym wskaźnikiem na to, czy ktoś będzie chętny na szybkie kroki w stronę sypialni było pytanie "Czy lubisz smak piwa?".

Z ankiety wynika, że wśród osób lubiących smak piwa jest aż 60 procent większe prawdopodobieństwo, że zgodzą się na spontaniczny seks na pierwszej randce i będą się z tym czuć dobrze.

Oczywiście przeprowadzone badania nie przesądzają niczego i miłość do piwa wcale nie musi oznaczać przygody w sypialni na pierwszej randce. Mając jednak w świadomości przytoczoną ankietę można samemu zacząć prowadzić osobiste statystyki.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje