Reklama

Jesteś zmęczony? Dla dobra związku odpuść sobie seks

W seksie nie liczy się ilość, tylko jakość /123RF/PICSEL

Nie brakuje głosów, że nie ma nic lepszego na dobrą kondycję związku niż regularny seks. Tymczasem eksperci podkreślają, że od częstotliwości ważniejsza jest jakość łóżkowych akrobacji.

Reklama

Zmęczeni po ciężkim dniu w pracy, niewyspani przez ząbkujące dzieci lub psa sąsiadów, który od piątej rano szczekał jak opętany? Niezależnie od przyczyny, wszyscy doskonale znamy to uczucie, kiedy oczy same nam się zamykają, nawet jeśli nie kartkujemy akurat najnudniejszej książki świata.

Seks bez przyjemności

Reklama

Najlepiej byłoby posłuchać wewnętrznego głosu i zasnąć, ale co jeśli są to jedyne wspólne chwile, jakie w ciągu dnia mamy dla naszej drugiej połówki? Co z seksem? Nie brakuje przecież głosów, że nic lepiej nie działa na długoletni związek niż regularne baraszkowanie.

Co w takiej sytuacji zrobić? "Idź spać" - podpowiadają eksperci, zapytani o ten dylemat przez "New York Post". Dlaczego? Powodów jest przynajmniej kilka. Pierwszy z nich jest taki, że seks na wielkim zmęczeniu nie daje takiej przyjemności i satysfakcji partnerom.

Statystycznie pragnienie seksu wśród mężczyzn jest większe, przez co panowie mogą - przynajmniej pozornie - próbować wmówić sobie, że wcale nie są zmęczeni, ale warto wtedy pomyśleć o swojej wybrance. Czy naprawdę zależy nam na tym, żeby nasza żona, narzeczona czy dziewczyna godziła się na stosunek pod presją? Bez chęci i radości?

Takie postępowanie zamiast wzmocnić, tylko osłabi związek, bo seks udawany, pozbawiony zaangażowania i ognia nie jest niczym satysfakcjonującym. A właśnie o satysfakcję w łóżku chodzi. Niech tego seksu będzie mniej, podkreślają fachowcy, ale popracujcie wspólnie nad jego jakością.

Szczerość i partnerstwo

Psycholog Alexis Conason zwraca uwagę na jeszcze jedną ważną rzecz, czyli uwarunkowania kulturowe. "Obowiązujący stereotyp zakłada, że mężczyźni zawsze są gotowi na seks, a kobiety wiecznie są zmęczone. To nie jest prawdą, a w dodatku nakłada na mężczyznę dodatkową presję. Bo skoro jest zmęczony, i nie ma dziś ochoty na seks, to znak, że coś jest nie tak z jego męskością".

Ameryki nie odkryjemy, ale warto w takich momentach przypomnieć, że od stereotypów i przymuszeń w seksie zdecydowanie lepiej sprawdzają się szczerość i partnerstwo.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje