Reklama

Japończycy nie uprawiają seksu. Ponad 50 proc. dziewic

42 proc. młodych mężczyzn i 44,2 proc. młodych kobiet w Japonii nigdy nie uprawiało seksu - wynika z najnowszych badań. Rząd martwi się, że brak zainteresowania seksem u młodych prowadzi do spadku liczby narodzin w kraju.

Badanie zostało przeprowadzone wśród 2706 mężczyzn i 2570 kobiet w wieku od 18 do 34 lat. Wynika z niego, że rośnie liczba Japończyków, którzy nie uprawiają seksu.

Reklama

"Rząd na pewno nie będzie zachwycony, że brak seksu staje się prawie tak japoński jak sumo czy sake" - pisze "Japan Times".

"Gabinet premiera Shinzo Abe coraz częściej mówi o tym, że trzeba próbować podnieść współczynnik narodzin przez zwiększanie zasiłków na dzieci" - piszą dziennikarze.

90 proc. ankietowanych przyznało, że "zamierza w przyszłości wziąć ślub". 30 proc. powiedziało, że na razie nie szuka związku.

- W końcu "zawiążą supeł", ale cały czas to odkładają na później - mówi przedstawiciel jednego z instytutów przeprowadzających badanie, Futoshi Ishii.

- Dlatego właśnie ludzie często biorą ślub późno, albo zostają samotni do końca życia, przez co spada liczba narodzin w Japonii - dodał.

Podobne badanie zostało przeprowadzone w 2010 roku. Wówczas do nieuprawiania seksu przyznało się 36,2 proc. mężczyzn i 28,7 proc. kobiet.

Informacja własna

RMF24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje