Reklama

Jak zdobyć kobietę idealną?

Nikt nie może dać żadnej gwarancji, że związek będzie trwał wiecznie. Jednak odpowiednio dobierając sobie partnerkę możemy z wielkim prawdopodobieństwem zwiększyć szansę na udany związek.

Reklama

Nie na darmo małżeństwo często jest porównywane do małego przedsiębiorstwa. W tym przypadku też można powiedzieć, że liczy się zestawienie zysków i strat. Co równocześnie nie musi być równym tego, że miłość, zauroczenie, czy chemia się nie liczą. Liczą się owszem. Jednak nie wystarczy to, żeby związek był szczęśliwy i udany.

Reklama

Stan zakochania, co chyba jest jasne dla każdego, ogłupia nas i widzimy to co chcemy widzieć, a nie to co powinniśmy. Stajemy się ślepcami. W dodatku bez białej laski. Tak więc wszelkie sygnały ostrzegawcze umykają nam i wpadamy w pułapkę, z której możemy już się nie wygrzebać.

W jaki więc sposób powinniśmy dobierać sobie partnerki, aby później uniknąć kłopotów, rozstań, rozwodów i zachować swój samochód?

Patrząc w lustro

Jak się okazuje wielu badaczy zajęło się tym problemem. Z ich badań wynika, że najbardziej trwałe związki budują osoby, które mają podobne wykształcenie, pochodzą z podobnych środowisk, a ich rodziny w jakiś sposób są do siebie podobne. Ważną kwestią są podobne poglądy, pasje i poziom atrakcyjności. Bardzo ważny okazuje się też status majątkowy.

Relacje z kobietą, która jest zupełnie różna od partnera na początku mogą być całkiem przyjemne i ciekawe, ale nie ukrywajmy - taki związek najczęściej zaczyna się i kończy na seksie. Według statystyk i badań, taka seksualna ekscytacja trwa maksymalnie 3 lata, a później zaczyna się już nudzić.

Jeśli związek nie ma oparcia w dyskusjach i wspólnych pasjach (nie licząc seksu), to szybko taka przyjemność się kończy. Sam seks nie jest na tyle mocnym punktem podparcia, aby relacja przetrwała.

Nie daj sobie wejść na głowę

Kolejną ważną rzeczą jest bycie sobą. To zamyka się w prostym twierdzeniu: nie daj sobie wejść na głowę! Powinieneś się przy niej czuć swobodnie, a nie jak podnóżek, czy wycieraczka.

Przede wszystkim jedna nie powinieneś dawać się urabiać. Nie jesteś kawałkiem gliny, który można dowolnie kształtować, aby powstał twór doskonały. Wymarzony przez partnerkę.

Tego typu urabianie kończy się zwykle wielkimi awanturami, bo nie podoba się jej, że chodzisz z kumplami na piwo. Knajpa, w której przesiadujecie jest paskudna, a do tego muzyka rzęzi niemiłosiernie. Twój pies, kot, czy rybki są nieodpowiednie, a samochód za mało wypasiony.

Generalnie uważa, że powinieneś stać się inny, więcej zarabiać, mieć większe mieszkanie, lepszy samochód i powinieneś zadawać się z ludźmi, których ona wybierze. Krótko mówiąc - lepi sobie faceta, jakiego chciałaby mieć, a nie takiego, jakiego poznała. Krótko mówiąc lepiej dla własnego zdrowia znaleźć dziewczynę, która cię doceni, takiego, jakim jesteś.

Marudzi? Uciekaj!

Święty spokój, to po pewnym czasie bardzo ważna rzecz dla mężczyzny. Więc na dłuższą metę kobieta, która z najbanalniejszej rzeczy robi tragedię narodową i ogłasza żałobę płacząc i wściekając się na zmianę jest nie do przyjęcia.

Wyobraź sobie, że zabrakło już biletów na koncert, czy spektakl, na który chciała iść. Komu najczęściej się dostanie? Ano tobie. A partnerka chodzi naburmuszona i obrażona na cały świat. Nasze próby uspokojenia jej powodują jeszcze większą histerię, obrazę i ogólny bunt przeciw światu.

Oczywiście to bardzo czarny scenariusz, ale nie niemożliwy. Dlatego kobieta, która powie, że nic się nie stało i można iść na inny koncert, w innym terminie jest prawdziwym skarbem. Życie nie skalda się tylko z pozytywnych zdarzeń, ale też z wielu nieprzewidywalnych i stresogennych, dlatego też marudząca partnerka będzie niczym betonowe buty dla uczącego się pływać.

Jest twoją muzą

Może to się wydać dziwne oraz śmieszne, ale przy niektórych kobietach można mieć poczucie, że jest się w stanie przenosić góry i zawracać bieg rzek. Jednak, kiedy pojawia się kobieta, która powoduje, że zaczynasz zaniedbywać pracę, przyjaciół i swoje pasje, to zaczyna się dziać źle. Powinien to być bardzo głośny alarm, który daje sygnał do natychmiastowego odwrotu.

Dobry związek, to taki który daje pewność siebie i wsparcie. Jeśli pojawiają się poważne wątpliwości, to po próbach naprawy i wielu rozmowach można związek naprawić. Jednak jeśli nie ma symptomów poprawy lepiej z takiej relacji zrezygnować.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: partnerka | seks i związki | przyjaźń i seks | facet | kobieta idealna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje