Jak długo według kobiet powinien trwać seks?

Statystycznie - przeciętny stosunek trwa pięć minut i 24 sekundy /123RF/PICSEL

Pytanie o optymalny czas trwania stosunku to jedna z tych rzeczy, które nękają każdego faceta, niezależnie od tego, jakie ma mniemanie o swoich łóżkowych umiejętnościach. Z odpowiedzią na nie postanowili pospieszyć australijscy badacze.

Reklama

Nie ma reguł co do długości stosunku. Statystyki pokazują, że pary mogą uprawiać seks przez zaledwie kilkadziesiąt sekund, a rekordziści - nawet przez kilkadziesiąt... minut.

Satysfakcja najważniejsza

Różne są powody takiego "rozstrzału", od emocjonalnych, przez zdrowotne, a nawet, a może przede wszystkim, te związane z naszymi preferencjami i temperamentem.

Reklama

Jeżeli tylko oboje partnerów czerpie satysfakcję ze zbliżenia, nie ma to właściwie większego znaczenia.

Statystycznie rzecz ujmując, przeciętny stosunek trwa pięć minut i 24 sekundy.

Czego pragną kobiety?

Tyle o statystykach, teraz przejdźmy do wyobrażeń i oczekiwań. Według australijskich badań, na które powołuje się "Daily Star", kobiety pragną... trzy razy dłuższych zbliżeń.

Dla większości przepytanych pań, optymalny czas trwania stosunku wynosi ok. 16-17 minut. Co ciekawe, aż 78% ankietowanych wskazało, że równie istotna jest dla nich długość zbliżenia, co jego jakość.

Kobiety stwierdziły również, że ich partnerzy bardzo często nie doceniają mocy przytulania i intymności w trakcie (lub tuż po) igraszek w sypialni.

To oczywiście tylko statystyki, ale... warto mieć je na uwadze.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje