Reklama

Gorąca czterdziestka. One też potrafią być szalone!

Mężczyźni w pewnym wieku albo kupują sportowy samochód, albo wymieniają partnerkę na młodszą. Albo robią jedno i drugie. Okazuje się jednak, że to błąd.

Facet w wieku średnim i przypadającym na ten wiek kryzysie, właściwie nie wie co robi. A jeśli to robi, to jest w błędzie. I to myli się w tak kluczowej dla nas wszystkich kwestii jaką jest seks.

Reklama

Badania przeprowadzone na kobietach, które ukończyły czterdziesty rok życia mówią jasne, że panie w tym wieku są po prostu gorętsze: częściej mają ochotę na seks, nie boją się eksperymentów, albo już wszystko dotychczas widziały, a przede wszystkim są bardziej pewne w łóżku. Niewiele może już je zaskoczyć. Oczywiście tak jest, kiedy porównamy je ze statystyczną dwudziestolatką.

Aż 81 procent kobiet po czterdziestce, które wzięły udział w badaniu uważa, że jest bardziej otwarta na przygodny seks i eksperymenty w łóżku, dwie trzecie sądzi, że ich pewność siebie, mimo upływu lat i zmian w wyglądzie, jest większa niż kiedy były studentkami.

Okazuje się, że zmarszczki, utrata jędrności nie przeszkadzają badanym paniom, a wręcz dodają im pewności siebie i swojego ciała.

Okazuje się jednak, że jest jedna rzecz, która destrukcyjnie wpływa na życie seksualne kobiet i wówczas kobiety dość często ograniczają swoją aktywność, są nią dzieci. Często dopiero po wyprowadzce dzieci z rodzinnego domu, kobiety ponownie decydują się na współżycie. Wówczas mężczyźni najczęściej mają już inne plany na boku.

Ponad 60 procent kobiet, których dzieci po 18 roku życia wyprowadziły się "na  swoje", uważa, że od tego czasu uprawia znacznie więcej seksu. Aż 91  procent kobiet dokonało natomiast miażdżącej krytyki swojego życia seksualnego, gdy ich dzieci miały mniej niż 10 lat, określając jego jakość jako "zrujnowane".

Mimo tak bardzo pozytywnej oceny własnej seksualności, kobiety po czterdziestce są świadome, że społeczeństwo zupełnie inaczej je ocenia. Właściwie oczekuje jedynie, że będą dojrzałymi, statecznymi kobietami, które mają niedługo zostać babciami i nie powinny mieć w głowie takich szaleństw. Jak się okazuje takie myślenie jest błędne. Także panowie, zastanówmy się zanim podejmiemy pochopną decyzję.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kobieta | seks | seks i związki | kryzys wieku średniego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje