Reklama

Gdy nie możesz skończyć: Pięć rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę

Problemy z osiąganiem orgazmu przez mężczyzn mogą mieć różne przyczyny /123RF/PICSEL

Brak wytrysku u mężczyzn to problem spotykany częściej, niż może się wydawać. Częściej także, niż wielu „prawdziwych facetów” chciałoby przyznać. Niepowodzenia w sypialni to z jednej strony temat wstydliwy, traktowany jako zaprzeczenie męskości, z drugiej – sygnał, którego nie wolno lekceważyć. Jakie są przyczyny problemów z osiąganiem orgazmu u mężczyzn i na co zwrócić uwagę?

Anorgazmia, czyli brak orgazmu, u mężczyzn to problem jeszcze bardziej wstydliwy niż u kobiet. I to nie tylko dlatego, że mężczyźni osiągają go dużo łatwiej. "Prawdziwi faceci" nie mają przecież takich problemów. Dla nich każda wpadka w sypialni to niemal koniec świata, uderzająca prosto w ego, traktowana bardzo osobiście i będąca zaprzeczeniem męskości. Brak orgazmu rzeczywiście może być frustrujący, ale to dużo poważniejszy problem, mogący w dłużej perspektywie doprowadzić nawet do depresji. Dlatego nie wolno go lekceważyć - sam bowiem nie minie. Im szybciej podejmiemy kroki, mające na celu wyleczenie przypadłości, tym lepiej.

Przyczyny braku orgazmu u mężczyzn

Reklama

Przyczyn braku orgazmu u mężczyzn może być wiele, a podzielić je można na dwie grupy: psychiczne i fizyczne. Do pierwszej zaliczyć można na przykład podświadomą niechęć do partnerki lub seksu w ogóle czy depresję, z którą wiele osób się zmaga, nie mając tej świadomości. Oprócz tego, zaburzenia powodować mogą między innymi życie w stresie, lęk przez zajściem w ciążę przez partnerkę, niska samoocena, złe doświadczenia z przeszłości (molestowanie czy gwałt), a także brak edukacji seksualnej.

Problemy z osiąganiem orgazmu przez mężczyzn mogą mieć również podłoże fizyczne, co wiąże się często z różnymi chorobami, mającymi wpływ na system nerwowy. Przyczyną może być również niska produkcja testosteronu, zaburzenia przysadki mózgowej czy choroby tarczycy. Na sprawności w łóżku negatywnie odbić się może nadużywanie alkoholu i narkotyków oraz przyjmowanie niektórych leków.

To nie koniec świata, czyli jak się leczyć

Przede wszystkim warto pamiętać o dwóch kwestiach: problemów z osiągnięciem orgazmu nie warto ukrywać i nie jest to "koniec świata", jak wielu mężczyznom może się początkowo wydawać. Następnie należy ustalić przyczynę i dopiero później przejść do leczenia. Zwalczanie tej dolegliwości zależy bowiem od tego, jaki jest powód problemów.

Jeśli brak orgazmu powodują przyjmowane leki, należy porozmawiać z lekarzem o możliwości wymiany ich na inne, takie, które nie będą powodowały skutków ubocznych. Gdy winny jest alkohol lub inne używki, konieczna będzie zmiana przyzwyczajeń i stylu życia. Kiedy powodem są problemy natury psychicznej - warto rozpocząć terapię. Ważne jest możliwie szybkie zajęcie się problemem i nie lekceważenie pierwszych symptomów ostrzegawczych. Pamiętajmy jednak, że nawet jeśli zdolność osiągania orgazmu wróci, nie ma gwarancji, że tak pozostanie.

Wsparcie i wyrozumiałość partnerki

Udany seks i osiągnięcie orgazmu to dla wielu mężczyzn wyznacznik męskości. Ważne pozostaje więc wsparcie i wyrozumiałość partnerki, a złośliwe komentarze mogą jedynie pogłębić problem. Jeśli mężczyzna odnajdzie w kobiecie oparcie, na pewno na nowo nabierze pewności siebie i poczuje się lepiej, a szanse na udane życie seksualne gwałtownie wzrosną.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz! 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: anorgazmia | orgazm | seks | problem | problemy w łóżku

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje