Reklama

Frustrujące poszukiwania w sypialni. Ważny głos specjalistów

Wielu mężczyzn za punkt honoru stawia sobie odnalezienie punktu G /123RF/PICSEL

Punkt G – mityczne źródło przyjemności dla kobiet i… powód do frustracji dla facetów, którzy nie mają pojęcia, jak go odnaleźć. Nie ma co się dziwić, że z poszukiwań nic nie wychodzi. Według ostatnich badań punkt ten nie istnieje.

Reklama

Mityczny punkt G wziął swoją nazwę od nazwiska Ernsta Grafenberga. Ten niemiecki ginekolog odkrył istnienie tego szczególnie wrażliwego i erogennego punktu na ciele kobiety w 1950 roku.

Poszukiwania punktu G

Od tego czasu punktu G każdej nocy (i nie tylko) szukały miliony mężczyzn (i nie tylko) na całym świecie. Efekty tych poszukiwań były różne. Jedni skutecznie zadowalali swoje partnerki, inni mieli mniej szczęścia.

Reklama

Badania mające na celu potwierdzenie teorii Ernsta Grafenberga regularnie prowadzą również naukowcy. Według ostatniego opracowania, przygotowanego przez specjalistów z Austin Hospital w Melbourne, punkt ten... nie istnieje.

Lekarze po przebadaniu ciał 13 kobiet w wieku od 32 do 97 lat stwierdzili, że nie ma żadnych zmian anatomicznych na ściankach pochwy, które mogłoby potwierdzić istnienie punktu G. Dla obrony przeciwnej teorii dodajmy, że według innych badań punkt ten posiada jedynie część kobiet.

Przestań się spinać!

W ocenie szefa zespołu badawczego dr. Nathana Hoaga obszar ten jest jednak szczególnie unerwiony i erogenny, a jego stymulowanie przynosi kobiecie rozkosz ze względu na bliskość łechtaczki.

"Najważniejszy wniosek z naszych obserwacji jest taki, że punkt G, pierwotnie zaobserwowany przez Ernsta Grafenberga, a następnie spopularyzowany, nie jest odrębną zmianą anatomiczną w ciele kobiety" -  podkreśla dr Nathan Hoag.

Oczywiście to tylko jedne z wielu badań na temat punktu G, i z pewnością nie skończą one dyskusji na temat jego istnienia. A co te badania oznaczają dla przeciętnej pary? Otóż zamiast spinać się przy poszukiwaniach, odprężcie się i postawcie w sypialni na dobrą zabawę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje