Erotyczna aplikacja zmierzy, ile kalorii spaliłeś

Aplikacja pomoże zmierzyć ilość spalonych podczas seksu kalorii /123RF/PICSEL

Zmierzy nie tylko spalane podczas seksu kalorie, ale i doradzi, jak zwiększyć satysfakcję z seksu - oto, jakie cechy posiada inteligentna zabawka erotyczna, którą stworzył Polak. Dzięki swojemu pomysłowi Jakub Konik znalazł się na prestiżowej liście Forbesa.

Reklama

Pochodzący z Krakowa Jakub Konik jest twórcą inteligentnej zabawki erotycznej i połączonej z nią aplikacji. "Lovely" mierzy spalane podczas seksu kalorie, ale przede wszystkim wzbogaca życie erotyczne par, m.in. dostarczając porady od seksuologów, nie tylko polskich, ale i amerykańskich. Co ciekawe, pomysł Polaka uplasował go na prestiżowej liście "30 Under 30" amerykańskiego "Forbesa" w kategorii technologie.

Na pomysł stworzenia inteligentnej zabawki erotycznej, która połączona jest z aplikacją w smartfonie, Konik wpadł z własnej ciekawości.

Reklama

- Zastanawialiśmy się z partnerką, ile kalorii właśnie spaliliśmy. Pomyślałem, że musi być coś, co może to zmierzyć. W żartach zacząłem szukać czegoś takiego, ale nic nie znalazłem. Temat mnie zainteresował, porozmawiałem z kilkoma programistami i seksuologami, co przekonało mnie do stworzenia Lovely - opowiada Konik.

Konik wraz z ekspertami zgodzili się, że jeśli aplikacja jest w stanie zbierać dane o stosunku i łączyć je z pragnieniami danej pary, to na tej podstawie może dać im znacznie więcej, niż tylko informacje o spalonych kaloriach.

- Np. sugestie nowych pozycji, technik stymulacji czy innych pomysłów pozwalających na urozmaicenie i wzbogacenie pożycia - wylicza. I tak zabawka polskiego twórcy dostępna jest w 50 krajach.

Czy tego typu aplikacje sprawią, że temat seksu będzie mniej tabu? Jak przekonuje seksuolog Antonina Dębogórska, jest wiele powodów, dla których aplikacje mobilne zyskują na popularności - jednym z nich jest fakt, że jest to medium, które nadąża za tempem naszego codziennego życia.

- Dlatego myślę, że jest to dobre miejsce do edukacji seksualnej oraz że tego typu rozwiązania będą zyskiwać na popularności, co pomoże również w coraz śmielszym wychodzeniu seksu ze strefy tabu - kwituje.

Paulina Persa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje