Reklama

Dlaczego one zgrywają trudne do zdobycia?

Kobiety, które wpadają nam w oko często posiłkują się strategią, według której mają zachowywać się tak, jak gdyby nie były nami zainteresowane. Dlaczego płeć piękna wciąż to robi?

Zdaniem Australijskich naukowców nie chodzi wyłącznie o to, abyśmy bardziej starali się przy podrywie. Takie zachowanie kobiety ma być także testem na zaangażowania. W ten sposób panie często sprawdzają czy stały się obiektami chwilowej fascynacji czy też strzała amora utkwiła w nas na dobre.

Reklama

Do tego, jak podkreślają psychologowie, ogrywanie trudnej do zdobycia jest swego rodzaju mechanizmem obronnym dziewcząt przed mężczyznami, którzy chcieliby je w łatwy sposób wykorzystać.

Naukowcy na podstawie wywiadów z kobietami, które wzięły udział w badaniu doszli do wniosku, że płeć piękna stosuje kilka taktyk.

Chce żebyś ją gonił

To zachowanie płci pięknej może przypominać trenera osobistego, który widząc, że jego podopieczny nie ma już sił mówi: "przed nami jeszcze drugie tyle, wstawaj!". Kobiety mogą działać podobnie. Kiedy mężczyźnie już wydaje się, że jest blisko zdobycia ich serca, te zaczynają "uciekać", przez co gra zaczyna się od nowa.

Nasza rada: okaż, że dana dziewczyna jest dla ciebie wyjątkowa. Nie podrywaj jej tak, jak każdej innej - skończ z ogólnikowymi smsami i zapraszaniem na randki do kawiarni, do której zawsze zabierasz wpadające ci w oko kobiety.

Musisz udowodnić, że wkładasz dużo wysiłku w każde spotkanie. Tylko w ten sposób będziesz mógł zakończyć ten pościg.

Nie spieszy jej się z odpowiedzią

Wielu mężczyzn zgodzi się, że kobiety chcą, abyśmy odpisywali na smsy najlepiej jeszcze zanim jeszcze zdążą je wysłać, ale one same nie zawsze spieszą się z odpowiedzią. Świadome urywanie kontaktu to kolejna stosowana przez panie praktyka, za którą stoi pewien konkretny sposób myślenia.

Nasza rada: spróbuj nawiązać do jej zachowania w smsowej konwersacji w jakiś humorystyczny sposób. Nie należy to do najłatwiejszych, ponieważ musisz przekonać ją do zmiany swojego zachowania. Kilka wiadomości, przy których adresatka się zaśmieje z pewnością sprawi, że będzie ona szybciej reagować na twoje sygnały.

Sarkazm to jej drugie imię

Na twoje próby flirtu dziewczyna reaguje kąśliwą uwagą i uśmieszkiem? Nie oznacza to wcale, że nie masz u niej szans. Ona chce wciągnąć cię w jej grę.

Nasza rada: nie daj się! Jej sarkazm to wyłącznie maska. Kobieta, którą jesteś zainteresowany pokazuje ci w ten sposób, że zdobycie jej serca nie przyjdzie ci tak łatwo. Zamiast dawać za wygraną pokaż, że cięta riposta też nie jest ci obca. Chyba nie musimy tłumaczyć, że musisz zachować przy tym ostrożność? Sarkazm to nie obrażanie drugiej osoby.

Jeszcze nie jest gotowa

Pierwsza z nich dotyczy sfery seksualnej. Dziewczyna, nawet jeśli ma za sobą już kilka związków, nie chce zbyt szybko zdecydować się na stosunek tłumacząc, iż potrzebuje czasu i wyrazu zaufania mężczyzny. Co najgorsze, może się to przeciągać.

Nasza rada: pokaż, że jest ona teraz dla ciebie najważniejszą osobą na świecie. Zapraszaj ją nie tylko na randki, ale także na wypady z twoimi znajomymi. Dobrym rozwiązaniem będzie zaproponowanie jej udziału w jakimś wydarzeniu, które odbędzie się dopiero za jakiś czas np. koncercie. Kiedy zobaczy zakupione przez ciebie dwa bilety przekona się, że traktujesz ją i całą tę relację naprawdę poważnie.

Kobiety nie przestaną stosować tych praktyk, ponieważ świetnie się one sprawdzają. Warto natomiast wiedzieć jak stawić im czoła. Pamiętaj, że w miłości tylko wygrana daje satysfakcję.

 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje