Reklama

Dla psa gotowe są poświęcić faceta!

Ja, albo twój pies - to ultimatum, którego żaden mężczyzna nie powinien stawiać swojej partnerce. Jedna czwarta kobiet przyznaje, że jest w stanie poświęcić związek, jeżeli jej czworonożny przyjaciel i wybranek serca nie darzą się sympatią.

Połowa ankietowanych przez brytyjskich badaczy kobiet zdradziła, że mówi "cześć" do swojego kota lub psa po powrocie do domu. Jedna trzecia przyznaje z kolei, że jest w stanie spędzić noc na podłodze koło swojego pupila, jeżeli coś mu dolega. Około 60 proc. pań świętuje w towarzystwie swoich czworonożnych przyjaciół szczególne okazje jak urodziny, a nawet walentynki - wykazały najnowsze badania.

Reklama

Mężczyźni są natomiast nieco mniej skorzy do poświęceń dla swoich pupili. Tylko 12 proc. z nich rozstało się kiedykolwiek z partnerką, która nie polubiła jego zwierzaka. Z tego samego powodu decyzję o rozstaniu podjęła aż jedna czwarta właścicielek psa lub kota. Dlaczego panie są skore zrezygnować z mężczyzny prędzej niż z pupila?

Wiele singielek decyduje się na zwierzaka, aby zapełnić pustkę w życiu i zapewnić sobie towarzystwo. Futrzak jest dla nich członkiem rodziny, a często także substytutem dziecka. Brak sympatii nowego partnera do ich starego, wiernego przyjaciela jest więc odbierana przez kobiety, jako brak akceptacji ich życia i ich samych.

Badanie przeprowadzone przez brytyjskie Krajowe Biuro ds. Zdrowia Zwierząt (NOAH) wykazało jednak, że i kobiety i mężczyźni są w stanie nawiązać równie głęboką relację ze zwierzakiem domowym. Ponad 40 proc. ankietowanych właścicieli zwierząt zadeklarowało, że jest w stanie zaryzykować własnym życiem, aby uratować czworonożnego przyjaciela, a połowa nie szczędziłaby pieniędzy na jego leczenie.

"Zdecydowana większość miłośników zwierząt przyznaje, że bycie odpowiedzialnym właścicielem oznacza opiekę nad pupilem, karmienie go, zapewnianie mu odpowiedniej ilości ruchu oraz poświęcanie uwagi" - powiedział Philip Sketchley z NOAH.

Co jeszcze bardziej cieszy organizacje, które zajmują się ochroną zwierząt, badanie wykazało, że właściciele psów i kotów są w stanie zrezygnować z palenia lub je ograniczą, aby móc wydać pieniądze na swojego wiernego towarzysza.

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zwierzak | ultimatum | PSY (Park Jae-Sang) | partner | czworonogi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje