Reklama

Czy zawód wpływa na życie seksualne?

Czy praca może mieć związek z tym, jakich relacji szukamy w życiu? /123RF/PICSEL

Ludzie często definiują siebie przez to, czym zajmują się na co dzień. Praca wpływa na każdy aspekt naszego życia. Ale czy, w jakim zawodzie pracujemy, może zmieniać życie seksualne?

Stres, aktywność, sen, dieta, leki, nałogi, a nawet pogoda czy stan jakości powietrza - wszystko to może mieć wpływ na twoje życie seksualne. Logicznym jest więc fakt, że twoja praca gra równie ważną. W końcu to coś, co zajmuje sporą część ludzkiego życia. 

Reklama

Ale okazuje się, że nie tylko forma zatrudnienia, godziny czy intensywność tego, jak zarabiasz na życie jest ważne. Zawód, czyli to, co konkretnie robisz, może wiązać się z twoimi preferencjami.

Jedna z amerykańskich firm będąca właścicielem popularnej aplikacji randkowej Clover zamówiła badania, które miały zweryfikować to, czy wykonywany zawód ma jakiś związek z zachowaniem użytkowników. Konkretnie chodziło o to, jakich typów relacji szukają. Wyniki były całkiem ciekawe. Choć część profesji nie miała żadnego powiązania z wyborami randkowiczów, to kilka z nich wykazało pewne reguły.

Lekarze i prawnicy - szukali głównie... przyjaźni. Naprawdę. Pracujący na co dzień w kitlach oraz togach stwierdzili w większości, iż korzystają z aplikacji po to, żeby znaleźć bratnie dusze. Przyznali, że celują w głównie w kolegów po fachu, żeby móc pożalić się na pracę i wymienić doświadczenia. Co kto lubi.

Aktorzy i inżynierowie - te dwa zawody znalazły się na przeciwnym biegunie. Użytkownicy podający granie na scenie i przed kamerą czy wszelkie zajęcia związane z inżynierią jako źródło zarobku chcą głównie przelotnych przygód i spotkań na jedną noc. To ci, przez których na Tinderze co drugi profil ma w opisie "no ONS"...

Dziennikarze, policjanci, muzycy, nauczyciele, PRowcy i marketingowcy  - długa lista, którą łączy jeden element: flirtując online mają ochotę głównie na luźne związki. Dłuższe relacje? Tak, ale nie monogamiczne (po polsku: z jednym partnerem). W szukaniu niezobowiązujących układów przodowali głównie ci parający się pisaniem lub muzyką.

Farmaceuci, programiści, księgowi - poszukiwacze długich i poważnych związków. Coraz część w aplikacjach randkowych można spotkać szukających swojej drugiej połówki. Ba, zdarzają się i tacy, którzy liczą na spotkanie przyszłego męża czy żony. Według badań parający się tymi profesjami zawyżają średnią pod tym względem.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje