Reklama

Czy mężczyźni wolą blondynki?

Od wieków znane jest powiedzenie mówiące, że mężczyźni wolą blondynki. Jednak czy naprawdę uważają je za ideał partnerki?

Reklama

Mężczyznom zawsze podobały się kobiety o jasnych włosach. To proste - osoby o blond włosach najczęściej mają jasną cerę i niebieskie oczy. To wszystko kojarzy nam się z oznakami zdrowia, dlatego też kobiety o takim typie urody wydają się nam bardziej atrakcyjne i zdolne do urodzenia zdrowego potomstwa.

Reklama

Innym powodem, dla którego niektórzy mężczyźni preferują blondynki może być to, że kobiety o tym kolorze włosów wydają się być młodsze od brunetek. Jasny kolor odmładza i dodaje energii, przez co panie wydają się bardziej atrakcyjne.

Naturalne blondynki to okaz bardzo rzadki, a co za tym idzie budzący pożądanie, zwłaszcza w krajach azjatyckich, gdzie nawet farbowane na blond włosy są wyróżnieniem. W Polsce aż 46 procent kobiet twierdzi, że są naturalnymi blondynkami, jednak wedle badań procent ten jest dużo niższy - zaledwie 9 proc. pań może się poszczycić tą cechą.

Powód, dla którego panie kłamią na temat swojego naturalnego koloru włosów jest dość oczywisty. Chcą one podnieść swoją atrakcyjność w oczach mężczyzn oraz sprawiać wrażenie kobiety młodszej, szukającej kogoś, kto się nią zaopiekuje.

Na niekorzyść blondynek wpływają jednak stereotypy. Obraz głupiutkiej i nieporadnej blondynki jest kuszący, jednak na dłuższą metę związek z taką kobietą byłby męczący. Mężczyzna oprócz grania roli opiekuna, potrzebuje także partnerki, z którą będzie mógł porozmawiać na poziomie.

Efekty działania tego stereotypu można zauważyć w wynikach badań, w których aż 54 procent z tysiąca ankietowanych panów oświadczyło, że wolałoby ożenić się z brunetką.

Mężczyźni ci uważają je za lepsze żony i przyjaciółki niż blondynki. Ponadto swój wybór popierali twierdzeniem, że brunetki wydają się być rozsądniejsze, bardziej dbają o swój wygląd oraz dobrze gotują i częściej eksperymentują w łóżku.

W tej samej ankiecie za żoną blondynką opowiedziało się jedynie 16 procent panów. Pozostałe 30 procent mężczyzn stwierdziło, że kolor włosów nie jest dla nich wyznacznikiem i nie sprecyzowali oni swoich preferencji.

Prawda jednak leży, jak zwykle, pośrodku. Bez względu na kolor włosów mężczyźni na inne rzeczy patrzą przy wyborze partnerki na jedną noc, a na inne rozglądając się za partnerką na resztę życia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Blondynka | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje