Reklama

Co powiedzieć gdy ona pyta "Z iloma spałeś wcześniej?"

Wchodząc w nowy związek lepiej nie być do końca szczerym co do naszych podbojów seksualnych /123RF/PICSEL

To pytanie od lat powraca niczym bumerang: Jaka jest ta "właściwa" ilość partnerów seksualnych. Właściwa w kontekście odpowiedzi na krępujące pytanie: "Z iloma wcześniej spałeś, kotku?".

Reklama

Wydaje wam się, że to bardzo osobista sprawa? Oczywiście, ale często zdarza się tak, że wchodząc z kimś w bliższą relację w pewnym momencie pojawi się pytanie o ilość dotychczasowych partnerów seksualnych.

Po otrzymaniu takiego pytania każdy z nas będzie się zastanawiał, co odpowiedzieć, żeby nie odstraszyć drugiej osoby. Bo przecież gdy przyznamy się do bujnego życia erotycznego, może nie zostać to odebrane dobrze. Z kolei, gdy zaniżymy ilość kochanek/kochanków, możemy zostać posądzeni o brak doświadczenia w jakże istotnej przecież kwestii.

Nad tym problemem pochylili się ostatnio naukowcy z brytyjskich uniwersytetów w Nottingham, Swansea i Bristolu. Przebadali oni grupę 188 mężczyzn i kobiet w wieku od 18 do 35 lat, aby dowiedzieć się, jaka jest idealna i "bezpieczna" do wyznania ilość partnerów.

Co się okazało? Że zarówno dla mężczyzn i kobiet ta liczba wynosi... trzy. Z małym zastrzeżeniem - dla par będących w wieloletnich związkach, ilość partnerów spada do dwóch.

Badania brytyjskich naukowców dowodzą również, że mężczyźni, którzy mieli więcej niż sześć partnerek seksualnych mniej pociągają kobiety. Wszystko dlatego, że tacy faceci w oczach pań są mniej skłonni do budowania długofalowych związków.

Inne wnioski uczonych mówią o tym, że z kolei panowie wolą nawiązać relacje seksualne z dziewicami lub kobietami z małym doświadczeniem łóżkowym.

Omawiając wyniki badań, naukowcy ujawnili również średnią ilość partnerów seksualnych, do których przyznali się ankietowani. Wynosiła ona odpowiednio 5.81 dla kobiet i 8.4 dla mężczyzn.

Jaki z tego morał? Bardzo prosty - mniej wiesz, lepiej śpisz.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje