Reklama

​Chcesz ją rzucić na kolana? Przyrządź jej ten napój!

Drink z palemką? Kawa z kardamonem? Nie. Wystarczy zrobić dobrą... herbatę /123RF/PICSEL

Niektórym kojarzy się raczej z nudą, spokojem i starymi ludźmi, względnie śniadaniem, pracą lub sposobem na rozgrzanie w zimny dzień. Ale w niepozornej herbacie kryje się dużo więcej...

Reklama

Potrafisz odróżnić earl greya od zielonej i wiesz, jak pachnie jaśminowa? Potrafisz je porządnie zaparzyć? Jeśli nie, to może powinieneś coś z tym zrobić.

Reklama

Według badań opublikowanych na łamach brytyjskiego "Daily Star" mężczyźni, którym przyrządzenie dobrej herbaty nie jest obce, są atrakcyjniejsi. Z kolei faceci zupełnie zieloni w tym temacie albo tacy, którzy serwują paniom lurę bez aromatu i esencji nie dodają sobie punktów.

Niby oczywistość, ale ktoś wreszcie postanowił przeprowadzić na ten temat badania. Na prośbę serwisy Plenty of Fish zapytano kilka tysięcy kobiet o sprawę herbacianą

69 proc. z nich powiedziało, że mężczyzna potrafiący zrobić dobry czaj zyskuje w ich oczach. 20 proc. przyznało nawet, że taka umiejętność jest "bardzo pociągająca".

Z kolei 37 proc. badanych oznajmiło, że gdyby facet podał im słabą herbatę bez smaku, obniżyłby swoje notowania. Pojawiły się też ekstremalne opinie na ten temat: 17 proc. pań powiedziało, że za przesłodzenie, a 13 proc. za zrobienie zbyt mocnej herbaty... dałyby mężczyźnie kosza.

Od marki, przez smak, rodzaj, długość parzenia, temperaturę wody i wreszcie ilość cukru - w tej sztuce liczy się wszystko. A zyskać można dużo. Następnym razem jak będziesz chciał zaimponować koleżance z pracy, zamiast opowiadać o treningu albo wypadzie z kumplami na off-road, spróbuj ze zwykłą herbatą. Podziękujesz później.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje