Reklama

Cała prawda o snach erotycznych

Mózg śni w czasie naszego nocnego odpoczynku przez 20 – 25 procent czasu. I te sny nie zawsze są grzeczne.

Wyniki badań psychologicznych mówią, że istnieją cztery główne tematy snów: konflikty, jakie obecnie się przeżywa; spadanie; marzenia dotyczące przyszłości i seks.

Reklama

Mimo, że marzenia senne o seksie zostały wymienione na końcu, to są jednymi z częściej występujących. W mniej więcej takiej samej częstotliwości sny erotyczne mają mężczyźni i kobiety. Zasadnicza części marzeń sennych jest również podobna - całowanie, przytulanie, rzadziej sam akt seksualny.

Naukowcy prowadząc badania odkryli, że na rodzaj i długość snu decydujący wpływ ma zapach. Na przykład, zapach róż przywołuje marzenia o charakterze erotycznym, a zapach siarki koszmary. Również na treści snów mają również wpływ leki, jakie się przyjmuje, a także narkotyki i alkohol.

Niektórzy naukowcy uważają, że marzenia senne to tylko produkty uboczne snu. Inny punkt widzenia mówi, że marzenia senne są również ważne dla konsolidacji pamięci, rozwiązania konfliktów wewnętrznych, osobowych i ustabilizowania nastroju.

Ze snami erotycznymi jest najczęściej tak, jak ze wszystkimi innymi snami, mogą mieć jakieś znaczenie, ale nie muszą.  Na przykład jeśli przyśni ci się orgietka ze znajomymi, to wcale nie może oznaczać, że właśnie takie masz plany na najbliższy weekend.

Często mozg przetwarza, to co wcześniej widzieliśmy, czytaliśmy, usłyszeliśmy. Dlatego przypomnij sobie, czy nie oglądałeś wcześniej "Salò, czyli 120 dni Sodomy", albo nie czytałeś czegoś autorstwa markiza de Sade. Sny erotyczne znacznie różnią się ze względu na płeć. Męskie są ostrzejsze w treści, bardziej brutalne. Śniący zwykle nie zna osób pojawiających się we śnie, ale nie jest to regułą. Inaczej jest z kobietami, które najczęściej śnią o postaciach które znają, lub, które istnieją, są realne.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: sen erotyczny | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje