Reklama

Biust: 5 rzeczy, których o nim nie wiesz

Facetom wydaje się, że o kobiecych piersiach wiedzą wszystko. To nieprawda. Zdziwicie się jakie tajemnice kryje najbardziej pożądana przez mężczyzn część ciała.

1. Piersi nie są bliźniaczkami

Piersi u jednej kobiety nie są identycznie. Jak wskazują badania prawa pierś jest zazwyczaj większa niż lewa. Nikt do końca nie wie dlaczego tak się dzieje, ale podobne różnice występują również pomiędzy innymi częściami ciała, które występują w parach.

2. Im większe piersi lubisz, tym... jesteś biedniejszy

Reklama

To ciekawa zależność potwierdzona badaniami psychologów Virena Swami i Martina Tovée. Dowiedli oni, iż stan majątkowy i klasa społeczna, z której się wywodzimy mają wpływ na nasze upodobania odnośnie wielkości biustu.

Osoby, które nie mają zbyt wiele w portfelu i wywodzą się z biedniejszych dzielnic marzą o kobietach z dużymi piersiami. Przedstawicielom klasy średniej wystarczą... średnie piersi. Najbogatsi wogóle się tą kwestią nie przejmują.

Nie chcemy podważać wyników badań, ale czy ci uczeni słyszeli o kimś takim jak Dan Bilzerian?

3. Wszyscy gapią się w dekolty. Płeć nie ma znaczenia

Mężczyźni często padają obiektem żartów, że świat przestaje dla nich istnieć, jeśli przed ich oczami pojawi się okazały dekolt (na przykład taki jak ten). Powiedzmy sobie szczerze - nasz wzrok zawsze wędruje w jego kierunku. Po prostu tak jesteśmy skonstruowani.

Warto jednak wiedzieć, że kobiety także spoglądają na biusty swoich koleżanek. Sęk w tym, że nie patrzą na nie tak długo jak my.

4. Palenie nie sprzyja jędrności piersi

Twoja żona/dziewczyna/partnerka pali papierosy? Zrób wszystko, aby odstawiła to świństwo. O to nie tylko ze względu na raka płuc i setki innych powikłań zdrowotnych, ale również w trosce o swój biust. Palenie niszczy elastynę - białko, dzięki któremu skóra jest zachowuje swoją jędrność.

Pozbawione jej piersi szybko stracą swój atrakcyjny kształt. Tego wszyscy wolelibyśmy uniknąć...

5. Niektórzy mają więcej niż dwa sutki

Hyperthelia to naukowa nazwa zjawiska jakim jest występowanie większej liczby sutków niż u reszty przedstawicieli danego gatunku ssaków. Około 99 proc. ludzkiej populacji ma dwa sutki, ale zdarzają się przypadki pojawienia się trzeciego.

Dodatkowy sutek jest najczęściej o wiele mniejszy od dwóch pozostałych. Łatwo można pomylić go z pieprzykiem. W większości przypadków nie wykształca się jednak brodawka, a jedynie sama ciemna otoczka. Zaznaczmy, że hypethelia może wystąpić także u mężczyzn.

Posiadaczami trzeciego sutka są między innymi aktor Mark Wahlberg, piosenkarka Lily Allen, a nawet polska modelka Joanna Krupa! Znamieniem tym mógł się pochwalić również Scaramanga - jeden z przeciwników agenta 007.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: biust | Piersi | sutek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje