​Biologii nie oszukasz: Naukowcy wyjaśniają dlaczego "zerkamy" na zajęte dziewczyny

To prostsze niż ci się wydaje... /123RF/PICSEL

Wyobraźcie sobie następującą sytuację: piątkowy wieczór, spotkanie w grupie znajomych. Wasz najlepszy kumpel przychodzi ze swoją piękną dziewczyną. Choć wiesz, że nie powinieneś wybałuszać oczu i tak to robisz. Dlaczego tak się dzieje?

Reklama

Winnym temu stanowi rzeczy może być... kolor czerwony. Jak donoszą naukowcy z Uniwersytetu Trnawskiego (Słowacja), to właśnie on - na przykład pod postacią powabnej sukienki - odpowiedzialny jest za to, że mężczyźni interesują się tymi kobietami, do których nawet nie powinni się zbliżać.

Aby potwierdzić tę tezę uczeni przeprowadzili eksperyment. Wzięły w nim udział 223 pary. Partnerzy mieli podobne zadanie do tego, które postawiliśmy przed wami we wstępie.

Różnica polegała na tym, że mieli oni wyobrazić sobie, że ich drugie połówki wychodzą na miasto wraz ze znajomymi. Mogli tylko zdecydować, czy dziewczyny udając się bez nich na spotkanie włożą na siebie czerwone, czy też czarne sukienki.

Reklama

Jak myślicie, która odpowiedź padała częściej?

Osoby odpowiedzialne za to badanie podkreślają, że czerwień sprawia, iż kobiety wydają nam się atrakcyjniejsze. W końcu to barwa kojarzona z pożądaniem i seksualnością. Przy jej pomocy najłatwiej jest uwieść mężczyznę.

Dlatego też sami nie chcemy - często podświadomie - aby nasze partnerki korzystały z dobrodziejstw koloru krwi. Zauważyliście to u siebie?

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***


Dowiedz się więcej na temat: czerwony | kolor

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje