Reklama

Abstynencja zaniża nasze standardy

Nie od dziś wiadomo, że abstynencja nie jest dla mężczyzn zbyt dobra. Zwłaszcza seksualna. Udowodniono to naukowo.

Izraelscy naukowcy przeprowadzili badania, z których wynika, że mężczyźni są mniej wybredni niż kobiety w czasie okresu abstynencji seksualnej. Płeć piękna robi wręcz przeciwnie: podnosi poprzeczkę coraz wyżej.

Reklama

Badacze przeprowadzili eksperyment z udziałem 79 ochotników. Uczestnicy mieli za zadanie wybrać sobie partnera seksualnego na jedną noc. Wcześniej naukowcy rozmawiali z nimi, kiedy ostatnio mieli stosunki seksualne.

Po przeprowadzonych badaniach naukowcy doszli do wniosku, że jeśli mężczyzna zbyt długo nie ma okazji do zbliżenia, to jego standardy radykalnie się obniżają. Nie tylko standardy urody, ale też i intelektualne przyszłej partnerki.

Stwierdzono również, że kiedy uda im się z kimś przespać, wpadają w ciąg niczym narkoman na głodzie i zmieniają partnerów bardzo często, prowadząc zbyt bujne życie seksualne. Wówczas podrywają kobiety jedynie w celu zaspokojenia instynktu.

Jeśli chodzi o kobiety, to nie ma w ogóle tego problemu. Kobiety nawet po okresie długiej abstynencji są bardzo wybredne i szukają odpowiedniego partnera. Często podnosząc znacząco poprzeczkę w porównaniu do poprzednich mężczyzn, z którymi sypiały.

Naukowcy sugerują, że takie zachowanie seksualne można bardzo łatwo wyjaśnić faktem, że kobiety szukają godnego partnera i ojca swoich dzieci, podczas gdy mężczyźni pragną bardziej nasycić się rolą zdobywcy, który zapłodni jak najwięcej kobiet. Genetycznie nadal wierzymy, że nasze nasienie jest mocniejsze niż konkurencji.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: seks | abstynencja | abstynencja seksualna | seks i związki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje