Reklama

​9 oznak na to, że Twoja kobieta właśnie Cię zdradza

Te zachowania nie oznaczają, że ona na pewno cię zdradza. Ale powinny zwrócić twoją uwagę /123RF/PICSEL

Tak, jeśli ona nadal rozmawia ze swoim byłym, masz powody do niepokoju.

Związek to w dużej mierze kwestia zaufania. Myśl o tym, że partnerka może mieć kogoś na boku to nic przyjemnego. Dlatego jesteśmy tak bardzo przeczuleni na punkcie każdego niecodziennego zachowania naszej drugiej połówki.

Reklama

Eksperci twierdzą, że istnieją pewne odruchy, reakcje, widoczne zmiany w sposobie bycia, które mogą sugerować, że twoja dziewczyna ma coś na sumieniu. Jednocześnie podkreślają oni, że nie można dać się ponieść paranoi i wszędzie doszukiwać się czegoś złego. Te rzeczy mogą, ale nie muszą być oznakami zdrady.

Przeważnie jednak są, więc mądre głowy radzą: "kiedy obserwujesz jedno z tych zachowań, nie ignoruj ich, ale też nie panikuj. Najlepiej po prostu porozmawiać".

1. Przesadne okazywanie uczuć

Badania psychologów pokazały, że zdradzający mają tendencję do niecodziennego zaangażowania w związku i podkreślania swojego przywiązania. Chodzi o uśpienie czujności i zminimalizowanie ewentualnych podejrzeń partnera. Sęk w tym, że te przejaskrawione próby można łatwo wychwycić. 

2. Coraz dłuższa praca

Standardowe godziny pracy partnerki nagle się wydłużają, nawet do wieczora? To jeszcze nie powód do zmartwień. Towarzyszy temu częste odwoływanie planów ze względu na pracę, mętne wymówki, które nie trzymają się kupy i defensywna postawa? Warto się temu przyjrzeć.

3. Nadal rozmawia z byłym

Historia stara jak świat. Ale to ciągle się zdarza. Psychoterapeuci przyznają, że często bywa to powodem nieporozumień, więc ostrożnie z oskarżeniami. Niepokojącą oznaką są rozmowy częste i prowadzone w tajemnicy przed tobą.

4. Widoczne zwracanie uwagi na innych

Nawet instynktowne i podświadome oglądanie się za atrakcyjnymi osobami, czy w niektórych przypadkach nawet wpatrywanie się w nich, świadczy o skłonnościach do niewierności. Jeszcze gorzej, kiedy ona robi to świadomie i dodatkowo kwituje to jakimś głupim komentarzem.

5. Oskarżenia w drugą stronę

Często zdarza się tak, że osoba zdradzająca swojego partnera lub choćby fantazjująca o tym, przenosi swoje uczucia na niego. Jeśli ona wyraża brak zaufania wobec ciebie, sama może nie ufać sobie (i mieć ku temu powody).

6. Wielbiciele i sekretne konta w social media

Jasne, byle komentarz nie może być wyznacznikiem. Ale warto pogadać na ten temat, gdy jakiś gość lajkuje i komentuje każde jej zdjęcie, a ona na za każdym razem z radością odpowiada. Szczególnie jeśli dodatkowo stara się to jakoś przed tobą ukryć. To samo tyczy się sekretnych kont na Instagramie czy Facebooku.

7. Ciągle korzysta z telefonu

Nie odrywa wzroku od smartfona, zaangażowana cały czas w jakiejś rozmowy. Dodatkowe oznaki, że może dziać się coś niedobrego: wychodzi z pokoju albo lokalu, kiedy rozmawia przez telefon, mówi przyciszonym głosem, chowa ekran telefonu i denerwuje się, kiedy o to zapytasz.

8. Wydawanie pieniędzy

Składa się na to kilka elementów. Pierwszym z nich jest nagły wzrost wydatków, głównie takich, o których nie chce mówić. Jeśli macie wspólne konto, to częste korzystanie z gotówki może mieć na celu zatarcie śladów. Jeśli prowadzicie finanse osobno, za wszelką cenę chce ukryć swoje wydatki.

9. Zdarzyło jej się już zdradzać

Niby oczywistość, ale zostało to potwierdzone badaniami. Ludzie, którzy mieli na koncie przypadki niewierności, zdradzają swoich partnerów trzy razy częściej niż ci, którym się to nie zdarzyło.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje