Reklama

3 najcięższe zaburzenia seksualne mężczyzn

Prawie każdy mężczyzna na świecie chciałby mieć niezwykle udane życie seksualne. Dlaczego nie zawsze ono takie może być? Oto trzy najczęstsze powody...

Wczesny wytrysk

Wczesny wytrysk jest jednym z częstszych problemów łóżkowych mężczyzn. Najczęściej jednak jest to problem tych młodszych panów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z seksem i ma głównie podłoże nerwicowe (mężczyźnie towarzyszy stres lub innego rodzaju dyskomfort podczas stosunku).

Reklama

Druga grupa mężczyzn z nim się borykająca to panowie z nieustabilizowanym życiem seksualnym, w którym zdarzają się większe przerwy między stosunkami albo częste zmiany partnerek, z którymi podczas pierwszego kontaktu mężczyzna przeżywa zwyczajny lęk przed "sprawdzeniem się w łóżku".

Zaburzenia wzwodu

Sytuacyjne zaburzenie wzwodu - tak sporadyczne problemy z erekcją u młodych mężczyzn nazywają seksuolodzy, to przeważnie nerwicowe problemy, które ujawniają się albo poprzez całkowitą utratę erekcji przed samym stosunkiem seksualnym, albo częściowym zanikiem wzwodu przed penetracją, co i tak uniemożliwia odbycie stosunku, bądź zanikiem erekcji już w trakcie samego stosunku. Nierzadko utracie erekcji towarzyszy jeszcze przedwczesny wytrysk. Takie zaburzenia mają podłoże wyłącznie nerwicowe.

Z zaburzeniem wzwodu najczęściej jednak mamy do czynienia na późniejszym etapie życia mężczyzny i głównie spowodowane jest ono chorobami, tj : nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zakrzepica, hiperlipidemia czy zaburzeniami hormonalnymi. Przyczyny problemu mogą mieć także podłoże neurologiczne - urazy kręgosłupa, wszelkie dyskopatie i guzy.

Erekcji nie sprzyjają również zaburzenia psychiczne, takie jak depresja, zaburzenia lękowe i stosowane w celach terapeutycznych leki psychotropowe. W ogóle warto czytać ulotki i sprawdzać skutki uboczne wszelkich zażywanych tabletek.

Jeśli możemy wykluczyć powyższe przyczyny męskich kłopotów, musimy szukać ich na przykład w nieudanej relacji z partnerką. Konflikty w związku mogą spowodować przejściowe problemy z potencją i jeśli nie zostaną wyeliminowane, zaburzenie może się pogłębić.

Bardzo duży wpływ na męskość ma styl życia. Zbyt dużo pracy, mało snu, brak ruchu i zła dieta oraz używki to najlepsza droga do poważnych problemów z erekcją.

Brak ochoty na seks

Przyczyn można szukać i w ciele, i psychice. Choroby somatyczne mogące wpływać na utratę potrzeb seksualnych to m.in. cukrzyca, problemy z krążeniem, infekcje narządów płciowych, schorzenia prostaty, żylaki powrózka nasiennego, nowotwory. Stosowanie pewnych leków także przyczynia się do obniżenia libido (szczególnie dotyczy to tabletek na nadciśnienie i psychotropów). Również uzależnienie od substancji psychoaktywnych i w ogóle niezdrowy styl życia może odebrać mężczyźnie apetyt na seks.

Spadek libido może być również wynikiem awersji seksualnej w stosunku do partnerki, która na przykład, dopuściła się zdrady, skrytykowała męskość mężczyzny, której kształty nagle się zmieniły, bo przytyła albo za bardzo schudła itp..

Powodem utraty potrzeb seksualnych u mężczyzn może być także jakaś przebyta trauma seksualna w dzieciństwie, jak również długo trwający konflikt partnerów. Nie bez znaczenie są także przekonania religijne, które czasami abstynencję seksualną wręcz nakazują.

Magdalena Tyrała

Szkoła Bliskości

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje