Reklama

Urok erotycznych fantazji

Fantazje seksualne mogą stać się najlepszym z osobistych światów. Możemy popuścić wodze fantazji i osiągnąć stan podniecenia, nie czując przy tym winy, wstydu ani dezaprobaty. Możemy robić to z kim i jak chcemy bez żadnych zobowiązań.

Wyobraźnia jest najpotężniejszym motorem, który napędza seksualne pragnienia. Naukowcy badający fantazje podkreślają, że podniecenie im towarzyszące jest rzeczą całkowicie naturalną i zdrową. Świadczy o tym, że nasza wyobraźnia żyje i ma się dobrze.

Reklama

Co dwie kobiety, to nie jedna

Fantazje seksualne odzwierciedlają nasze doświadczenia i wpływy kultury. Wskazują też ukryte w nas pragnienia. Jedną z najczęstszych męskich fantazji jest seks z dwoma kobietami. - Marzę o dwóch kobietach i chciałbym kochać się z nimi w rzeczywistości - wyznaje Daniel, 23-letni student z Krakowa.

Fantazja a płeć

Naukowcy odkryli, że kobiety, kiedy tworzą swoje fantazje seksualne, mają skłonność do zawiłej fabuły, która zawiera szczegółowe opisy charakterów. Mężczyźni z drugiej strony skupiają się na fizycznych atrybutach kobiet. Akcja w kobiecej fantazji rozwija się powoli, a u facetów w tempie filmu akcji. Może zdarzyć się jednak na odwrót. Przy tworzeniu seksualnych fantazji nie obowiązują żadne reguły.

Lekarstwo na skrępowanie

- Kiedy czuję się samotny, snuję fantazję o pięknej kobiecie, która zbliża się do mnie i chce się ze mną kochać - wyznaje internauta na internetowym forum. Takiego rodzaju fantazje mogą podbudować ego i poprawić nastrój.

Dr Michael Bader uważał, że snucie fantazji jest to cecha, która wyróżnia nas spośród innych gatunków. Umożliwia skuteczne osiąganie podniecenia bez brania pod rozwagę wpojonych zahamowań. - Oto jak działają fantazje seksualne - pisał Bader - podniecenie zależy od zdolności tworzenia wyimaginowanych sytuacji. Pomagają one odwrócić, bądź przezwyciężyć wszystko, co nas tłumi.

Odkrywanie siebie

Świadomość zmysłowych drobiazgów, tworzonych w naszych fantazjach, może być wskazówką przy poznawaniu naszej własnej erotycznej natury. To, czego się nauczymy o sobie, może sprawić, że będziemy czerpać większą satysfakcję z życia seksualnego. Fantazje wynikają często z racjonalnych pobudek. Raczej nie stanowią wezwania do działania, tylko ukazują nam głębsze tajemnice seksu i własnej osobowości.

Ukryty sens

Pisarz i psychoterapeuta Thomas Moore, uważa, że fantazje przychodzące do nas w naturalny sposób są jak poezja. Znaczą więcej niż nam się wydaje, więc powinniśmy wejrzeć w nie głębiej. - Nie możemy traktować fantazji z całą dosłownością, lecz musimy je odczytywać trochę jak poezję, zawsze wyrażającą coś pozytywnego - radzi Moore.

Katarzyna Waśko

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wyobraźnia | fantazja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje