Reklama

Nakłania ją do zdrady

- Zespół prowokowanej zdrady to zachęcanie do zdrady swojego partnera. Jeśli odczuwa się taką skłonność, lepiej skorzystać z pomocy seksuologa - mówi dr Maciej Dokrzewski, seksuolog, odpowiadając na list czytelnika, który ma problem: żyje w trójkącie i zachęca swoją żonę do zdrady.

- Żyję w trójkącie. Staje się to dla mnie nie do zniesienia. Kiedyś nawet namawiałem żonę, by spróbowała romansu z innym mężczyzną. Nie zrobiła tego. Próbowałem wyjaśniać problem z psychologiem. Nic z tego nie wyszło. Co mam robić? Czy zasięgnąć pomocy lekarza seksuologa? - pisze Leszek z Jaworzna.

Reklama

Prowokowanie zdrady

Odpowiada Maciej Dokrzewski, seksuolog: - Raczej tak. W seksuologii istnieje pojęcie zespołu prowokowanej zdrady. Oznacza nakłanianie do zdrady stałego partnera seksualnego, co wywołuje podniecenie seksualne podczas wyobrażeń na ten temat. ZPZ występuje częściej u mężczyzn. Polega na obsesyjnym nakłanianiu partnerki do romansowania z innym mężczyzną oraz do zdawania dokładnych relacji ze spotkań. Propozycje mogą być z początku nieśmiałe. Z czasem stają się natrętne. Partnerki różnie na to reagują, z reguły nie najlepiej, co często powoduje rozpad związku.

Życie w trójkącie

- Co do pozostawania w trójkącie - mówi Dokrzewski - z listów czytelników wynika, że stałe związki uczuciowe i seksualne z dwiema partnerkami nie należą do rzadkości. Taki układ z dwiema osobami obudowany jest wieloma przyzwyczajeniami, które utrudniają wyjście z niego nawet, jeśli się tego chce. Ogólnych recept na rozwiązanie problemu podać nie można, ponieważ każdy przypadek jest osobny. Dotyczy różnych ludzi. Ale ogólnie przyszłość długo trwających trójkątów miłosnych w większości związana jest z cierpieniem.

- Osoby pozostające w tego typu związkach często poszukują pomocy - kontynuuje. - Pomoc specjalisty w trudnej emocjonalnie sytuacji może okazać się niezbędna. Zwłaszcza, gdy wystąpiły objawy nerwicowe.

Notował: kaj

MWMedia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: seksuolog | problem | zdrady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje