Reklama

Jej ciało wysyła sygnały

Obserwuj ich gesty

Reklama

Załóżmy, że widzisz dwie kobiety, które rozmawiają, często obracając się w twoją stronę. Jeśli wyglądem nie przypominasz posła na sejm z ramienia pewnej partii chłopskiej ani nie masz ptasiego odchodu na klapie marynarki, może to być oznaką ich zainteresowania.

Jeśli kobieta odwraca wzrok, może to znaczyć udawaną skromność. Jeśli spogląda ukradkiem - że jej się podobasz. Kołysanie stopą może być przejawem ochoty na seks. Szkoda, że niekoniecznie z tobą. A jeśli patrzy ci głęboko w oczy, ma lekko otwarte usta i mimochodem powoli bawi się naszyjnikiem, kręcąc się przy tym niecierpliwie na barowym stołku i oblizując usta, sam wiesz co to znaczy - zasnąłeś przy barze.

Każdy niewinny dotyk, przypadkowe naruszenie prywatnej przestrzeni, pochylenie ku tobie czy wyeskponowanie biustu można interpretować jako próbę przełamania lodów.

Sam też możesz wykonywać te sztuczki. Przybranie podobnej do rozmówcy postawy sprzyja porozumieniu. Ręce powinno trzymać się w pozycji półotwartej, zachęcającej, nigdy zaplecione. Naśladowanie gestów, na przykład podniesienie kieliszka do ust w tym samym czasie, co twoja rozmówczyni, działa na pewno lepiej niż rozmowa o kinie moralnego niepokoju.

Bądź uśmiechnięty i pewny siebie

- Pewne siebie ruchy, zapewnią koleżankę do poduchy - śpiewał polski hip-hopowy zespół "Paktofonika". Nie, nie śpiewał o koleżance, ale wulgarne słowo, którego użył, byłoby zdecydowanie nie na miejscu.

Jakkolwiek młody polski poeta ulicy użył słów nieprzystojących prawdziwemu dżentelmenowi, to wyraził ważną psychologiczną prawdę. Na podrywie, tak jak w życiu, lepiej być pewnym siebie i przynajmniej udawać optymizm. Więc jeśli nie masz nastroju, lepiej zostań tym razem w domu.

Mateusz Lubiński

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ciało | sygnały

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje