Reklama

Idealny sposób na podryw

Mężczyźni bardziej zabawni niż kobiety? To nie stereotyp, lecz czysta prawda - o wynikach badań w tym zakresie czytamy w "Psychonomic Bulletin & Review?. Według jednej z teorii humoru używamy po to, by zaimponować płci przeciwnej.

Współczesny mężczyzna ma do wyboru kilka sposobów, by zdobyć partnerkę i udowodnić, że dobrze spełni się w roli ojca jej dzieci. Może być bardzo bogaty, sławny lub wysportowany. Ale według najnowszych badań wystarczy, by był po prostu zabawny.

Reklama

Skuteczny sposób na podryw

Humor wydaje się pewnym sposobem na podryw. Kobiety często wolą mężczyzn, z których żartów mogą się pośmiać, a mężczyźni wybierają panie, które wyrażają większe ubawienie ich dowcipem. Naukowcy postanowili sprawdzić, jak jest naprawdę z humorem w damskim i męskim wydaniu.

Mężczyźni mają lepsze poczucie humoru

W pierwszym z dwóch eksperymentów przeprowadzonych na University of California mężczyzn i kobiety proszono o sporządzenie zabawnych podpisów do kreskówek ukazujących się w "New Yorkerze". Obrazki zostały oddane do oceny jurorom obu płci. Oczywiście nie wiedzieli oni, czy podpis sporządziła kobieta, czy autorem jest mężczyzna. Okazało się, że niezależnie od płci wszyscy oceniali podpisy mężczyzn jako śmieszniejsze. Co więcej, u przedstawicieli płci brzydkiej przewaga na korzyść męskich żartów była dużo wyraźniejsza.

Wykorzystaj to do podrywu

W drugiej części badania mężczyznom i kobietom pokazano najśmieszniejsze i najmniej zabawne podpisy oraz powiedziano, jakiej płci był ich autor. Potem naukowcy sprawdzali, czy badani zapamiętali te informacje. Eksperyment pokazał, że im tekst był śmieszniejszy, tym lepiej zapamiętywano płeć autora. Najczęstsze pomyłki polegały zaś na tym, że zabawniejszy podpis był błędnie kojarzony z mężczyzną, a mniej śmieszny - z kobietą.

Według naukowców mężczyźni zazwyczaj uznają swoje żarty za zabawniejsze, kobiety natomiast bardziej śmieją się z dowcipów, gdy wiedzą, że to mężczyźni są ich autorami.

© EurekNews.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje