Reklama

I penisa da się złamać

Mimo, że penis zbudowany jest głównie z ciał jamistych, czyli zatok, których teoretycznie nie można złamać, to jednak wbrew powszechnej opinii, to może się stać! Sprawdź, w jaki sposób!

Złamanie prącia polega na przerwaniu ciągłości błony białawej ciała jamistego w trakcie wzwodu. Jeśli podczas stosunku penetracja przebiega w sposób brutalny lub penis zwyczajnie nie trafi w waginę uderzając o inną część ciała, na przykład w kość łonową kobiety, siła z jaką to się stanie może spowodować jego złamanie. Urazowi najczęściej towarzyszy silny ból, pojawia się obrzęk powodujący ugięcie. Możliwy jest do usłyszenia także charakterystyczny trzask pękających naczyń. Penis łamie się zwykle z jednej strony, rzadko po obu. W niektórych przypadkach uszkodzenia sięgają nawet do cewki moczowej.

Reklama

"Niegrzeczne" łóżkowe igraszki

Ten rodzaj urazu prącia występuje jednak niezwykle rzadko i zdarza się osobom, które nie stronią od brutalnego przebiegu stosunku seksualnego. Złamanie tej części ciała może również wystąpić podczas masturbacji. W większości przypadków do takich wypadków dochodzi wtedy, gdy mężczyzna chce, na przykład, szybko ukryć erekcję, bo ktoś nieoczekiwanie go nakrył, i nieostrożnie zgina członka w dół.

Objawy złamania penisa

Oprócz dźwięku i bólu, podczas złamania prącia występują również siniaki, a nawet krwawienia wewnętrzne. Penis może być nieznacznie zniekształcony, a jądra powiększone. Po kilku minutach na penisie może pojawić się także mały guzek. To, że uszkodzenie sięga cewki moczowej może pokazać wynik badania moczu, w którym wykryta jest obecność krwi.

Co zrobić w przypadku złamania prącia?

Oczywiście, należy jak najszybciej zakończyć czy to stosunek seksualny, czy masturbację, zastosować zimny kompres na penisa i bezzwłocznie udać się do przychodni lub szpitala. Być może rozmowa o okolicznościach zajścia zdarzenia okaże się niewygodna, jednak jest ona bardzo istotna i warto wstyd włożyć sobie w kieszeń. Nie obejdzie się w takiej sytuacji bez zabiegu. Jest on wykonywany przede wszystkim po to, by zatrzymać krwawienia wewnętrzne. Następnie chirurg owija penisa bandażem, by mógł wrócić do stanu sprzed wypadku. Po operacji należy zażywać leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i przez jakiś czas powstrzymywać się od aktów seksualnych. Jeżeli załamany pacjent zastosuje się do wszystkich zaleceń lekarza, nie ma żadnych problemów w późniejszym życiu seksualnym.

Co się stanie, jeśli człowiek nie szuka pomocy medycznej?

Co się dzieje kiedy mężczyzna nie uda się ze złamanym penisem do lekarza? Jest spora szansa na to, że wszelkie dolegliwości z czasem ustąpią i uszkodzenia pozornie zanikną. Jednak istnieje też spore ryzyko, że tkanki nie będą mieć swoich biochemicznych właściwości, co w efekcie może doprowadzić do zaburzeń erekcji.

Lekarze twierdzą, że jeśli mężczyzna po złamaniu członka nie leczy się specjalistycznie, ma od 29 do 52 proc. ryzyka na pojawienie się problemów w późniejszym życiu seksualnym Uszkodzenie cewki moczowej jest często pomijane, co może skutkować ropniem, bolesną erekcją, bólem podczas stosunków, problemami z erekcją, nietrzymaniem moczu lub zakażeniem. Dlatego fachowa porada lekarska przy złamaniu prącia jest konieczna!

Nie bój się lekarza

Lekarze i chirurdzy są dobrze zaznajomieni z przypadkami złamania prącia, więc nie ma potrzeby się tego wstydzić. Taki wypadek może przytrafić się panom niemal w każdej pozycji seksualnej. Co prawda, najczęściej taka sytuacja zdarza się młodym chłopcom i mężczyznom bardzo aktywnym seksualnie, ale tak naprawdę może przydarzyć się każdemu. Należy pamiętać, że całe napięcie znika, gdy całą winę za wypadek zrzuci się na ogromna pasję.

Tłum. MT

Intimate Medicine

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: złamania | złamanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje