Reklama

Erotyczne sekrety kobiet

Do czego zdolna jest nasza wyobraźnia w zakresie erotyki? Do tego, na co jej pozwolimy.

Nasze zachowanie w sypialni nie zawsze odwzorowuje to, na co rzeczywiście mamy ochotę. Wyobraźnia podsuwa rozmaite scenariusze, ale nie zawsze mamy odwagę albo okazję, by za nią podążyć. Jednak prawie każdy, otwarcie albo w ukryciu (czasem nawet przed sobą samym), ma swoje erotyczne marzenia.

Reklama

Nawet urozmaicony seks może nie zaspokoić erotycznych pragnień i fantazji. Te bowiem bardzo często są wyreżyserowane i przemyślane w szczegółach. Często też są wyrazem konkretnych potrzeb i tęsknot. Sens, prawdziwa treść takich fantazji zależy od osobowości, doświadczeń i sytuacji w jakiej znajduje się obecnie ich autor.

O czym marzą kobiety?

Romantyczny kochanek

Seks w deszczu, na plaży, o zachodzie słońca, w płatkach róż, w szampanie - to najbardziej niewinne i najczęstsze pragnienia kobiet. Są wyrazem tęsknoty za romantyzmem, wielką miłością i namiętnością, gdzie ważniejsze od samego stosunku jest całe zdarzenie, jego miejsce, nastrój i okoliczności. Jeśli pojawiają się nie tylko na początku istnienia związku (co zdarza się najczęściej), ale także potem - mogą zdradzać obawy, że nie sprosta się wymaganiom partnera. Zwykle też pojawiają się, kiedy seks z partnerem jest szybki, pozbawiony czułości i wyjątkowości.

Domina

Kiedy wyobraźnia podsuwa kobiecie obrazy, w których ubrana w skórzane body z pejczem w ręku wciska koniec szpilki w ciało uległego mężczyzny, nie trzeba tego kojarzyć z zamiłowaniem do sadomasochizmu. Może to oznaczać tęsknotę za większą pewnością siebie, chęć umocnienia swojej pozycji w związku, w życiu prywatnym lub zawodowym, chęć przejmowania inicjatywy, a także marzenia o byciu silną i twardą, odporną na przeciwności losu.

Z inną kobietą

Fantazje o pocałunkach albo pieszczotach z inną kobietą nie znaczą, że partnerka ma skłonności homoseksualne. Może w ten sposób wyrażać swoją potrzebę czułości i delikatności. Może też buntuje się przeciwko nierozumieniu przez partnera jej potrzeb, eksponowaniu przez niego dążenia do zaspokojenia samego siebie. Może też fascynować się inną kobietą niekoniecznie seksualnie.

Pod okiem podglądacza

Kobieta wyobraża sobie, że na wasz stosunek ktoś patrzy z ukrycia. Może znaczyć to, że lubi być podziwiana, adorowana przez inne osoby, nie tylko mężczyzn. Może ma naturę ekshibicjonistki, lubi o sobie opowiadać, ale w życiu nie ma okazji, albo jednak brakuje śmiałości. A może po prostu brakuje jej komplementów z twojej strony, chciałaby więcej dowodów na to, że jest atrakcyjna i seksowna.

Aby poznać seksualne pragnienia partnerki, najlepiej z nią porozmawiać. Ona jednak niekoniecznie będzie z tobą szczera. Kobiety chronią te najskrytsze pragnienia, z nieśmiałości, ze wstydu, z niepewności. Czasem boją się ich, bo same nie wiedzą, co mogą znaczyć. Warto namówić ją na opowiedzenie o fantazjach seksualnych, to często może stać się dobrą grą wstępną. Wcielanie ich w życie na pewno urozmaici wasze życie intymne. W każdym udanym związku powinna mieć miejsce rozmowa na temat swoich wzajemnych fascynacji erotycznych. Warto zaproponować partnerce coś niezwykłego, może akurat będzie to jej skrytym pragnieniem? Jeśli odmówi, trzeba to uszanować. Niektóre fantazje lepiej zachować dla siebie.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: sekret | erotyki | seks | wyobraźnia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje