Co musisz wiedzieć o miłości greckiej?

Mimo rosnącej swobody, ten rodzaj seksu nadal przez wielu traktowany jest jako tabu. Nikogo nie będziemy przekonywać, ale dla tych, którzy się nań decydują, mamy kilka cennych wskazówek.

Wiele kobiet twierdzi, że łatwiej jest im osiągnąć orgazm podczas seksu analnego niż stosunku pochwowego. Jednak u wielu ludzi sama myśl o takim zbliżeniu wywołuje nieprzyjemne skojarzenia. Mężczyźni, którzy mają prawdziwą ochotę na grecką miłość, często obawiają się, że jest to dowód ich odmiennej, homoseksualnej orientacji. Kobiety natomiast zwykle boją się jednego - bólu. Jak tego uniknąć?

1. Nie używaj siły

Reklama

Bardzo ważne jest, aby obie strony naprawdę chciały seksu analnego, zanim się za niego zabiorą. Tym kobietom, które się go boją, bądź decydują się na niego tylko i wyłącznie ze względu na swojego partnera, trudniej będzie doczekać takiego momentu, w którym ten rodzaj stosunku nie będzie dla nich już bolesny. I wtedy, faktycznie, seks analny może być naprawdę bardzo bolesnym doświadczeniem.

2. Odpręż ją

Podczas seksu analnego relaks ma kluczowe znaczenie. W tym celu twojej partnerce zaleca się głębokie wdechy i wydechy. Rozluźni to zwieracze odbytu, a tym samym pozwoli partnerce uniknąć bólu.

Zaleca się także, by podczas gry wstępnej, której oczywiście nie może zabraknąć, posługiwać się palcami lub małymi gadżetami, stosując przy tym dużą ilość lubrykantów. Gra wstępna jest w tym przypadku o tyle ważna, że mięśnie zwieraczy zyskują wystarczająco dużo czasu, by przystosować się do obiektu penetracji. Ułatwi to w znaczny sposób zastąpienie palców czy gadżetów penisem.

3. Lubrykant, lubrykant i raz jeszcze lubrykant

Nie zapomnij użyć lubrykantów nie tylko podczas samej penetracji analnej, ale także przed nią. Jeśli używasz lateksowej prezerwatywy, wybierz lubrykant, który jest zrobiony na bazie wody.

4. Nie przyspieszaj biegu zdarzeń

Pamiętaj, że pośpiech w tych kwestiach nie jest pożądany. Zbyt szybka i gwałtowna penetracja odbytu partnerki może stać się przyczyną odczuwania przez nią nieznośnego bólu, a tym samym wstrętu do seksu analnego w przyszłości. Rób to więc możliwie najwolniej, używając dużej ilości lubrykantów.

5. Zabezpiecz się

Niech będzie rzeczą jasną - miłość grecka nie chroni przed ciążą, ponieważ płyn nasienny i tak może dotrzeć do pochwy. I mimo, że prawdopodobieństwo takiej sytuacji jest mniejsze niż podczas stosunku pochwowego, seks analny nie zwalnia z konieczności zabezpieczenia.

6. Upewnijcie się, że oboje zadbaliście o higienę

Jeśli wasze zbliżenie zacznie się od seksu analnego, a później nabierzecie ochoty na seks oralny czy waginalny, najpierw dobrze umyj penisa (najlepiej mydłem, które zawiera niskie stężenie pH). Bakterie znajdujące się w odbycie, niestety, mogą spowodować podrażnienie lub infekcję.

Dla przypomnienia: każda para potrzebuje praktyki, tak więc nie warto się zniechęcać po pierwszej (niezbyt) udanej próbie.

Tłum. MT

Dowiedz się więcej na temat: seks

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje