Reklama

Bardzo wstydliwy męski problem

Problem zaburzeń wzwodu dotyka bardzo dużej grupy mężczyzn. Szacuje się, że zaburzenia erekcji o różnym nasileniu ma około 50 proc. mężczyzn w wieku od 40 do 70 lat. Zdarza się też i młodszym.

Reklama

Kto cierpi z powodu zaburzeń erekcji?

Reklama

Według zakrojonych na szeroką skalę badań około 39 proc. 40-latków, 48 proc. 50-latków, 57 proc. 60-latków i 67 proc. 70-latków cierpi z powodu zaburzeń wzwodu. Badania epidemiologiczne prowadzone w naszym kraju wskazują, że problem zaburzeń wzwodu dotyczy w sumie ok. 3 milionów Polaków. Należy zwrócić uwagę, że schorzenie to jest problemem nie tylko mężczyzn, ale też ich partnerek.

Czym są zaburzenia erekcji?

Oczywiście, prawidłowy wzwód prącia jest niezbędny do odbycia satysfakcjonującego dla obojga partnerów stosunku seksualnego i naturalnego zapłodnienia. Niestety, proces ten, jak wszystkie procesy zachodzące w naszym ciele, może ulec zaburzeniom. Definiuje się je jako "niezdolność do osiągnięcia i (lub) utrzymania wzwodu prącia w stopniu wystarczającym do satysfakcjonującej aktywności seksualnej."

Chorobę często określano mianem "impotencji" czyli niemożności, niezdolności. Wciąż w świadomości wielu osób problemy ze wzwodem równają się impotencji. Obecnie odchodzi się od tego terminu ze względu na jego negatywny wydźwięk, zwłaszcza, że przytoczona definicja zaburzeń erekcji jest zrozumiała, właściwie i w pełni wyjaśnia istotę choroby, nie jest również krzywdząca dla pacjenta.

Jak objawiają się zaburzenia erekcji?

Schorzenie może przybierać różne formy. Objawia się jako:

- niemożność osiągnięcia wzwodu - krótkotrwałe, epizodyczne zaburzenia wzwodu zdarzają się w sytuacjach stresu, po spożyciu alkoholu i nie należy się nimi przejmować, jeśli jednak utrzymują się i występują regularnie, należy pomyśleć o wizycie u lekarza;

- niezdolność utrzymania członka w stanie wzwodu - możliwe jest osiągnięcie erekcji, jednak utrzymanie jej do momentu wytrysku nasienia jest trudne lub niemożliwe.

Przyczyny choroby

Zaburzenia erekcji zostały podzielone na trzy kategorie, w zależności od przyczyny powstania:

Zaburzenia organiczne związane z:

- nieprawidłową funkcją nerwów, naczyń, układu hormonalnego,

- nieprawidłową budową anatomiczną,

- urazami,

- leczeniem innych schorzeń.

Zaburzenia psychogenne - dotyczące problemów w relacjach międzyludzkich, wynikające ze stresu zawodowego czy też problemów małżeńskich. Dotykają bardzo często młodych mężczyzn w wieku poniżej 35. roku życia.

Zaburzenia organiczno-psychogenne - występujące najczęściej.

Cyprian Michalik

zdronet

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zaburzenia | zaburzenia wzwodu | problemy | męski | problem | erekcja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje