Reklama

12 najczęstszych błędów w całowaniu

Całowanie jest sztuką. Jej opanowanie jest kluczem do udanych, intymnych kontaktów z kobietami. Sprawdź, jakich błędów unikać, aby nie przekreślić swojej szansy już na starcie.

Mężczyźni często nie doceniają pocałunku. Tymczasem dla kobiet to nie tylko zbędny etap, przez który trzeba przebrnąć, aby doszło do czegoś więcej, ale wartość sama w sobie.

Reklama

To o namiętnych romantycznych pocałunkach, (a nie o seksualnych przygodach) opowiadają sobie przyjaciółki. Kobiety nie tylko czerpią z pocałunków ogromną przyjemność.

Na podstawie tego, jak całujesz, wyrabiają sobie wyobrażenie o twoich uczuciach, twojej wrażliwości, a co najważniejsze o tym, jakim jesteś kochankiem. Jeżeli podczas całowania popełnisz karygodne błędy, twoja partnerka pomyśli, że i w łóżku nie za wiele można się po tobie spodziewać.

1. Świeży oddech to podstawa

Chociaż wydaje się to oczywiste, wielu panów ciągle nie docenia, jak istotny jest świeży oddech, a bez niego do pocałunku najprawdopodobniej w ogóle nie dojdzie. Nie wystarczy wyszczotkowanie zębów przed spotkaniem. W dniu, w którym masz randkę, zrezygnuj z objadania się wiejską kiełbasą, potrawami zawierającymi szczypiorek, zieloną cebulkę i czosnek. Jeżeli popełnisz błąd rano, będzie on pokutował do samego wieczora i żadne odświeżacze do ust nic tu nie pomogą. Pamiętaj o zabraniu ze sobą gum do żucia - zwłaszcza, jeżeli wybierasz się ze swoją wybranką na kolację.

2. Ogolona twarz

To problem, który nie dotyczy brodaczy, jednak jeżeli się golisz, zrób to również przed wyjściem na randkę. Podczas namiętnego pocałunku jednodniowy, ostry zarost może zmasakrować twarz twojej partnerki. Powinna ona wspominać ten moment dlatego, że był dla niej przyjemnością, a nie dla tego, że przez tydzień schodzi jej z buzi naskórek.

3. Właściwy moment

Określenie odpowiedniego momentu na rozpoczęcie pocałunku nie jest aż tak trudne, jak zwykło się o tym mówić. Wystarczy, że będziesz powoli zmniejszał dystans fizyczny, a jednocześnie dyskretnie obserwował jej reakcję. Ona sama da ci do zrozumienia, na ile chce żebyś się do niej zbliżył. Nie wykonuj gwałtownych ruchów - to może ją skłonić do robienia gwałtownych uników. W rezultacie łatwo o niezręczną sytuację.

Nie czekaj z pocałunkiem do ostatniej chwili tuż przed pożegnaniem. To rozwiązanie może doskonale sprawdzać się na amerykańskich filmach, ale w prawdziwym życiu niczego nie ułatwia.

I najważniejsza zasada: Nigdy nie pytaj, czy możesz ją pocałować. Zaryzykuj i podejmij próbę.

4. Przeszkadzające przedmioty

Zadbaj o to, żeby pomiędzy waszymi ciałami nie było przeszkadzających przedmiotów takich jak np. saszetki na dokumenty. Zawadzać mogą również okulary, ale mają one wielką zaletę. Ich zdjęcie jest subtelnym sygnałem twoich zamiarów. Bez oporów możesz zdjąć swojej dziewczynie okulary, kiedy chcesz ją pocałować.

5. Dobre celowanie

Zderzenie nosami to zły początek pocałunku. Bądź uważny. Wystarczy lekko przechylić głowę na bok i nie spieszyć się.

6. Oprawa akustyczna

Podczas całowania unikaj wydawania odgłosów takich jak: jęczenie, mlaskanie, cmokanie. W najlepszym wypadku rozśmieszysz swoją dziewczynę, w najgorszym zniechęcisz ją do siebie.

7. Absolutnie zakazane

Podczas pocałunku nie żuj gumy, nie jedz (!) i nie rozmawiaj. Skoncentruj się na tym, co robisz.

8. Gryzienie

Nie gryź swojej partnerki podczas pocałunku. Możesz sobie pozwolić na delikatne ugryzienia tylko wtedy jeżeli jesteś w 100 proc. pewien, że ona to lubi. Jednak większości kobiet to się nie spodoba.

9. Natarczywość i pośpiech

Natarczywość i pośpiech to dwa najgorsze błędy jakie możesz popełnić. Bądź zdecydowany i namiętny, ale nie agresywny. Celem pocałunku nie jest obicie szkliwa z zębów.

Jeżeli wasze zęby nieustannie się zderzają to znak, że należy ?dać na luz?. Nie śpiesz się. Potraktuj pocałunek jako cel, a nie etap.

10. Ślinienie

Pocałunki są wilgotne ze swej natury, ale postaraj się nie przesadzić. Istotą pocałunku nie jest transmisja jak największej ilości śliny do ust drugiej osoby.

11. Cmokanie i lizanie

Technikę całowania polegającą na serii krótkich, powierzchownych, ale za to głośnych cmoknięć możesz zastosować tylko wtedy, jeżeli chcesz pozbyć się swojej partnerki raz na zawsze. Bądź jednak pewien, że staniesz się stałym tematem żartów na damskich posiadówkach.

Nie liż dziewczyny po twarzy, zwłaszcza jeżeli jest to wasz pierwszy pocałunek i nie masz pewności, że ona to lubi.

12. Malinki

Nie rób tego! Jeżeli będziesz dobrze całował twoja partnerka z pewnością nie zapomni tej chwili. Szpecące ciało "pamiątki" są zbędne.

IG

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje