Reklama

Wielkie sprzątanie u rolników z Podlasia

Porządki nie ominą domu Gienka i Andrzeja /FOKUS TV

Hodujący krowy rolnicy regularnie bielą ściany budynków wapnem, dzięki temu łatwiej zachować czystość, a krowy żyją w większym komforcie. Andrzej i Gienio przyznają, że sprzątanie nie jest ich ulubionym zajęciem, ale jak już się za coś zabiorą, to nie odpuszczają. W niedzielę u bohaterów serialu dokumentalnego "Rolnicy. Podlasie" nie tylko sprzątanie, ale i walka o życie...

Dla Gienia i Andrzeja dzień zaczyna się tragicznie - na polu niespodziewanie pada jedna z najlepszych krów gospodarzy, która niedawno urodziła cielaka. Rolnicy starają się znaleźć dla cielaka matkę zastępczą. Jeśli im się nie uda, młode zwierzę nie przeżyje.

Reklama

Po południu Andrzej i Gienio urządzają wielkie sprzątanie i pranie. W ruch idzie gąbka, mydło, a nawet wiekowa pralka Frania.

W gospodarstwie Agnieszki i Jarka też sprzątanie, ale obory. Gdy gospodarze podziwiają efekty pracy, jedna z krów postanawia wyrwać się na wolność. Agnieszka i Jarek ruszają w pogoń za zbiegiem.

Zobacz  21. odcinek drugiego sezonu serialu "Rolnicy. Podlasie":

W Pokaniewie Tomek montuje nowy, olbrzymi zbiornik na mleko. Dzięki nowoczesnym systemom gospodarz będzie mógł jeszcze lepiej kontrolować jakość mleka, a dzięki większej pojemności nie będzie się martwił, że zabraknie miejsca na mleko.

W tym samym czasie żona Monika i jej koleżanki z Koła Gospodyń Wiejskich szykują elementy do stworzenia wieńca dożynkowego, który panie robią po raz pierwszy w życiu.

Dwudziesty pierwszy odcinek "Rolnicy. Podlasie" już w najbliższą niedzielę 8.11.2020 o godz. 20:00 na antenie FOKUS TV. Więcej na temat bohaterów programu znajdziesz pod adresem rolnicypodlasie.interia.pl

FOKUS TV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje