Reklama

Bohaterowie "Rolników. Podlasie": Tomek i Monika z Pokaniewa

Monika i Tomek mieszkają w Pokaniewie /FOKUS TV

Tomek i Monika, których możesz oglądać w serialu dokumentalnym "Rolnicy. Podlasie" w FOKUS TV, razem z trójką małych dzieci mieszkają we wsi Pokaniewo.

Tomek prowadzi duże, nowoczesne gospodarstwo. Mają ok. 350 krów, w tym 120 dojnych. W ich gospodarstwie jest czysto, jeden robot łazik czyści oborę, drugi robot podgarnia zwierzętom pasze, a sianokosy odbywają się automatycznie, za pomocą samozbierających naczep działających z użyciem satelity.

Reklama

Tomek jest dumny ze swojego gospodarstwa. Z dumą też prezentuje swoje zwierzęta na wystawie zwierząt hodowlanych w Szepietowie.

Przygotowanie krowy do wystawy to nie lada wyzwanie. Tutaj wkracza Monika, to jej działka. Uczy krów trzymania głowy do góry i paradnego kroku. Przygotowania trzeba zacząć miesiąc przed wystawą. Wszystkiego nauczyła się z kanadyjskich stron w Internecie.

Na Podlasiu, z powodu rywalizacji, nikt nie chciał dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Na początku Monika myła krowę "ludwikiem", a teraz ma specjalistyczne preparaty do krów, sprowadzane z Zachodu, które chce zacząć dystrybuować.

"Rolnicy. Podlasie" w każdą niedzielę o 20:00 w FOKUS TV. Więcej na temat bohaterów programu znajdziesz pod adresem rolnicypodlasie.interia.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje