Reklama

Jak w związku podtrzymać namiętność?

Na początku niemal każdy związek wygląda tak samo: zakochani nie mogą się od siebie oderwać nawet na chwilę. Niestety, z upływem czasu namiętność między nimi słabnie, a do życia wkracza rutyna. Co zrobić, by codzienność nie zgasiła żaru miłości?

Jeszcze nie tak dawno nie wyobrażaliście wieczoru spędzonego osobno, a teraz każde z was wraca z pracy i zajmuje się swoimi sprawami? To znak, że w waszym związku powoli wygasa namiętność. Jak temu przeciwdziałać? Oto kilka wskazówek.

Tylko wy

Kiedy ostatnim razem spędziliście czas tylko we dwoje? Bez zaprzątania sobie głowy codziennymi obowiązkami, grania na konsoli, czytania książki i plotkowania ze znajomymi na telefonie? Jeśli nie możesz przypomnieć sobie takiego popołudnia, najwyższa pora to zmienić.

Na jeden wieczór odłóżcie książki, gry i telefony komórkowe. Zachowujcie się, jakby nikt poza wami nie istniał. Zjedzcie wspólną kolację i obejrzyjcie film - niech będzie dokładnie tak, jak na początku waszego związku.

Reklama

Postarajcie się przynajmniej jeden dzień w tygodniu poświęcić tylko dla siebie, bez nerwowego sprawdzania maila i czatowania z przyjaciółmi. Nie zapominajcie także o randkach. Nic tak nie nakręca związku jak udane wyjście do restauracji czy kina. Wspólne planowanie kolejnego wieczoru pomoże wam szybko przełamać nudę w waszej relacji.

Święta bez okazji

Utarło się, że w związkach to mężczyzna powinien raz na jakiś czas podarować ukochanej prezent zupełnie bez powodu. To nieprawda. Jeśli chcesz przełamać rutynę, najlepszym pomysłem jest wręczenie partnerowi upominku bez żadnej okazji. To także element zaskoczenia, który pozwoli wam oderwać się od nudnej codzienności.

Nie masz pomysłu co kupić? Wybierz perfumy! Aż 42 procent badanych w ankiecie konsumenckiej stwierdziło, że jest to najlepszy prezent dla mężczyzny. Flakonik jest praktycznym, a jednocześnie dość osobistym podarunkiem, dlatego będzie idealną niespodzianką dla twojego partnera.

Ponadto, dobrze dobrany zapach wpłynie na wasze zmysły, rozpali pożądanie i podsyci ogień w waszej relacji. Ta odrobina intymności jest bardzo ważna, zwłaszcza jeśli od jakiegoś czasu oddalacie się od siebie.

Coś starego, coś nowego

Po długim czasie wasz związek nie przypomina już tej spontanicznej burzy namiętności, która wybuchała między wami na samym początku. Nocne igraszki odeszły w zapomnienie, a priorytetem stał się spokojny sen przed kolejnym dniem w pracy. Jak zmienić tę codzienną rutynę?

Powróć myślami do pierwszych miesięcy waszego związku. Co wtedy robiliście? Co sprawiało wam radość i zbliżało was do siebie? Postaraj się odtworzyć te drobne momenty i wykrzesać miłosne iskry.

Powrót do przeszłości może jednak nie wystarczyć, by przełamać monotonię. Wówczas warto nieco poeksperymentować. Nie chodzi tu wyłącznie o rewolucję w sypialni. Próbowanie nowych rzeczy nie musi ograniczać się do spraw łóżkowych. Przenieś tę zasadę także na inne dziedziny życia. Nie ważne, czy będzie to nauka gry w kręgle czy profesjonalna sesja zdjęciowa. Nie pozwól, by waszym życiem rządziła nuda!

Tam, gdzie was nie było

Ciężko wam oderwać się od codziennych obowiązków siedząc w czterech ścianach? Wyjedźcie razem na weekend gdzieś, gdzie nikt nie będzie wam przeszkadzał. Zmiana otoczenia i nowe doznania na pewno zbliżą was do siebie jeszcze bardziej.

Wyjazd za miasto to także okazja na chwilę intymności. Dużo prościej będzie wam oderwać się od pracy, telefonów i znajomych, gdy zostawicie wszystko przynajmniej kilkadziesiąt kilometrów za sobą. Dlatego jeśli macie wolny weekend, nie czekajcie. Pakujcie walizki i w drogę!

Przełamanie rutyny w związku nie zawsze jest łatwe. Namiętność z czasem wygasa i coraz ciężej rozpalić ogień, który pamiętasz z początków znajomości. Nie jest to jednak niemożliwe. Wystarczy kilka drobnych zmian: wspólny wieczór, prezent bez okazji czy wypad za miasto, by na nowo wzbudzić uczucie.

 

 

INTERIA.PL

Reklama