Reklama

Rumunia: Wakacje 2021 a koronawirus. Jak dojechać? [Aktualne informacje]

Wakacje w Rumunii bez ograniczeń pandemicznych? To możliwe! /domena publiczna

​Rumunia staje się coraz popularniejszym kierunkiem wycieczek Polaków. Zwłaszcza dla turystyki offroadowej i kamperowej. Podczas pandemii koronawirusa ten sposób podróżowania stał się bardzo popularny. Jak dojechać do Rumunii? Czy istnieją ograniczenia pandemiczne?

 Podczas epidemii Covid-19 Rumunia stała się jednym z popularniejszych kierunków na krótkie wyjazdy jak i wakacje. Mimo pandemii koronawirusa w Rumunii działają kampingi, a liczne drogi i szlaki prowadzące przez karpackie leśne ostępy, piękną dolinę Dunaju, aż po wybrzeże Morza Czarnego.

Obecnie Słowacja i Węgry zezwoliły na niemal nieograniczony tranzyt przez ich terytorium. Jak więc dojechać do Rumuni? Czy Polacy mogą wjechać bez ograniczeń?

Pandemia koronawirusa - Jak dojechać do Rumunii?

Władze Rumunii uważają Polskę za kraj bezpieczny pod względem epidemicznym i Polaków nie obejmują jakiekolwiek ograniczenia dotyczące zasad wjazdu na terytorium Rumunii. Nie trzeba mieć wykonanych testów ani zaświadczeń o szczepieniu.

Jadąc samochodem na wakacje do Rumunii należy zastosować się do wymagań słowackich i węgierskich. Słowacy wprowadzili obowiązek rejestrowania się na rządowej stronie z podaniem szczegółowych informacji.

Reklama

Turyście, który nie dopełni wypełnienia rejestracji, może grozić mandat do 1659 euro i obowiązkowa kwarantanna trwająca 14 dni lub do czasu wykonania na własny koszt testu.

Przejazd przez Węgry jest możliwy jedynie wyznaczonymi trasami, które znajdziecie tutaj. Na granicy można spodziewać się kontroli temperatury ciała lub okazania zaświadczeń o szczepieniach.

Lot samolotem

Loty do Rumunii nie są poddane żadnym ograniczeniom. Linie lotnicze powoli zaczynają normalnie funkcjonować. Na miejscu można wypożyczyć samochód.

Covid-19 - Jakie ograniczenia pandemiczne w Rumuni?

Sytuacja pandemiczna w Rumunii jest podobna do polskiej. Dlatego też ograniczenia nie odbiegają od tych znanych nad Wisłą. Wybierając się na wakacje do Rumunii należy pamiętać o noszeniu maseczek w zamkniętych pomieszczeniach i w środkach komunikacji.

W restauracjach oraz hotelach obowiązuje reżim sanitarny i należy zachować dystans. Ograniczono także ilość osób na zawodach sportowych i wydarzeniach kulturalnych.

Powrót do Polski

Od 23 czerwca obowiązuje dziesięciodniowa kwarantanna po powrocie do Polski z krajów spoza strefy Schengen.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje