Reklama

Red Bull BC One

Red Bull BC One Cypher Poland: Do Zurychu pojedzie b-boy Kostek!

- Spełniło się moje marzenie, czuję się fantastycznie - mówił rozemocjonowany Marcin "Kostek" Kost, zwycięzca tegorocznego Red Bull BC One Cypher Poland. Wyłoniony na zawodach w Krakowie mistrz będzie reprezentował Polskę na światowym finale w Szwajcarii.

B-boy "Kostek" okazał się najlepszym zawodnikiem z 140 tancerzy biorących udział w eliminacjach do Red Bull BC One Cypher Poland. W krajowym finale, który odbył się 8 kwietnia w Krakowie pokonał z Tomasza "Thomaza" Domańskiego, mistrza sprzed dwóch lat. Należy wspomnieć, że tegoroczny zwycięzca miał w nim zapewniony udział dzięki tak zwanej "dzikiej karcie" otrzymanej w internetowym głosowaniu fanów.

Reklama

Marcin "Kostek" Kost tańcem zajmuje się od 2006 roku. Doświadczenie zdobywał na zawodach między innymi w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Włoszech, Niemczech, Czechach oraz oczywiście w Polsce. Jego największe osiągnięcia to zgarnięcie tytułu Cypher King na Style Season Road to Red Bull BC One Poland Cypher 2016, wygrana w zawodach Vila Style w Wielkiej Brytanii, a także występ na Over the Top World Wide. Tegoroczną wygraną potwierdził on status jednego z najlepszych b-boyów w Polsce.

- Największa satysfakcja to nie wygrana, ale to, że uwolniłem się mentalnie. Na pewno będę się przygotowywał na Zurych, żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony. Chcę być sobą, dużo tańczyć, zobaczymy co z tego wyjdzie - powiedział o swoich planach nowy mistrz.

Reprezentant Polski stanie w szranki z czempionami innych krajów 29 września bieżącego roku na szwajcarskiej arenie Hallenstadion.

Krajowy finał Red Bull BC One

Do Krakowa ściągnęli b-boye i b-girls z całej Polski. Poza walką o "przepustkę" do Zurychu, w której to wzięło udział najlepszych 16 zawodników, odbyły się także zawody kobiet (zwyciężczynią została Paulina), rywalizacje dwójek (najlepsi okazali się Funkadeliks) oraz zespołów (pierwsze miejsce zdobyła ekipa Misjonarze Rytmu).

W sobotę 7 kwietnia tancerzy ugościły Forty Kleparz, dzień później - na wielki finał - impreza przeniosła się do Starej Zajezdni. Zmienił się także prowadzący: Zagrzewającego zawodników do walki Rademeneza zastąpił debiutujący w tej roli... GrubSon. Artysta uświetnił całe wydarzenie koncertem, który zagrał wraz z 3oda Kru z Jareckim i DJ-em BRK. Nie mogło zabraknąć także akcentu zagranicznego. Był nim taneczny showcase b-boya Blondy'ego, eksperta od poppingu.

Występy b-boyów i b-girls oceniało jury w składzie  Lil Zoo (Maroko), Intact (Ukraina) oraz Victor (USA), zwycięzca światowego finału Red Bull BC One w 2015 r.

- Jako sędzia zwracam uwagę na oryginalny styl zawodnika, to czy na parkiecie dobrze się bawi i fajnie wygląda. Jeśli dwóch b-boyów tańczy bardzo równo, wtedy staram się oddzielić poszczególne ruchy i ocenić je z osobna - powiedział mistrz.

Z 1/8 finału, w której posiadacze dzikich kart zmierzyli się ze zwycięzcami eliminacji, obronną ręką wyszli Thomaz, Zawisza, Kido, Nikita, Minigun, Kostek, Arczek i Gieras. Zwycięzcy dwóch poprzednich edycji Red Bull BC One Cypher Poland - Zawisza i Thomaz zmierzyli się w półfinałowej bitwie mistrzów.

Drabinka zawodów

1/8 finału:

1. Zawisza vs Bartek
2. Kido vs Wigor
3. Thomaz vs Fiksa
4. Chadzik vs Arczek
5. Kangur vs Kostek
6. Śmietana vs Gieras
7. Alien vs Nikita
8. Wachu vs Minigun

Ćwierćfinały:

1. Gieras vs Kostek
2. Nikita vs Minigun
3. Zawisza vs Kido
4. Thomaz vs Arczek      

Półfinały:

1. Kostek vs Nikita
2. Thomaz vs Zawisza

Finał:

1. Kostek vs Thomaz

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama