Jak poprawnie się golić?

Z goleniem zarostu jest jak z myciem zębów. Jeśli zrobisz to niedokładnie, przez cały dzień odczuwasz dyskomfort. Co zrobić, by poprawnie się golić?

Choć może się wydawać, że golenie się jest banalnie proste, znaczna część mężczyzn robi to źle. Nieodpowiednio dobrana maszynka, brak nawilżenia i nieprzykładanie się do całego rytuału może skutkować uciążliwymi podrażnieniami. Jak uniknąć błędów podczas golenia? Sprawdź!

Tylko na ciepło

Nigdy nie zaczynaj golenia bez odpowiedniego wprowadzenia. Jeśli nie masz możliwości wzięcia rozgrzewającej kąpieli przed rozpoczęciem porannego obrzędu, zadbaj o okład z gorącego ręcznika, który zmiękczy zarost i przygotuje skórę do kontaktu z ostrzem.

Nie spiesz się

Pamiętaj, że pośpiech wskazany jest przy łapaniu pcheł. Golenie twarzy to nie zawody, nie musisz robić tego na czas. Jeśli podejdziesz do całego rytuału na spokojnie, unikniesz zacięć i podrażnień. Nie masz wystarczająco czasu? Gól się wieczorem, przed położeniem się spać. Dzięki temu będziesz gładko ogolony zaraz po wstaniu z łóżka. Brzmi świetnie, prawda?

Reklama

Pamiętaj o sprzęcie

Kluczem do poprawnego golenia jest dobra maszynka. Najlepszy będzie sprzęt, który nie goli bezpośrednio przy skórze, a jednocześnie zapewnia uczucie gładkiej twarzy. Nie zapominaj również, że dokładność maszynki nie zależy od mocy, z jaką dociśniesz ją do twarzy. Perfekcyjny sprzęt powinien być jednocześnie delikatny i dobrze naostrzony. Dobrym rozwiązaniem jest Philips OneBlade maszynka hybrydowa, która umożliwia przycinanie, golenie oraz precyzyjne modelowanie krawędzi przy dowolnej długości zarostu. Nie przycina zarostu zbyt blisko skóry, dzięki czemu nie powoduje podrażnień takich jak jednorazowe maszynki do golenia.

Wybierz dobry poślizg

Lepiej zrezygnuj z pianek i żeli do golenia w puszkach. Zawarte w nich składniki wysuszają skórę, przez co po jakimś czasie możesz mieć problem z naturalnym nawilżaniem. Lepszym pomysłem będzie zwykłe mydło, żel w tubce lub oliwka do ciała. Nie masz pod ręką żadnego z tych produktów? Możesz użyć oliwy z oliwek lub.... masła orzechowego. Choć golenie w tym wypadku trwa nieco dłużej, masło orzechowe doskonale nawilża skórę i chroni przed podrażnieniami. Nie wierzysz? Spróbuj!

Rozprowadzanie

Sposób, w jaki nakładasz środek do golenia również ma spore znaczenie. Rozprowadzanie zacznij od podbródka, gdzie zarost jest najgrubszy i najbardziej oporny. Dzięki temu zanim zakończysz smarowanie, włosy w tym miejscu będą już odpowiednio zmiękczone pod wpływem kosmetyku, a przez to łatwiejsze do usunięcia.

Kierunek golenia

Może cię to zaskoczyć, ale zawsze powinieneś golić się dwukrotnie.Za pierwszym razem manewruj maszynką z włosem. Dzięki temu zarost nieco się skróci i łatwiej będzie go usunąć. Jest to szczególnie istotne, gdy nie golisz się codziennie. Po ponownym nałożeniu poślizgu ogol się z włosem, dzięki czemu osiągniesz efekt gładkiej skóry i unikniesz podrażnień.

Na zakończenie

Po skończonym rytuale ochlap twarz lodowatą wodą. Odczekaj, aż sama wyschnie, a następnie nałóż balsam. Zimna woda zamknie pory, zniweluje nieprzyjemne pieczenie i orzeźwi skórę. Kosmetyk złagodzi podrażnienia i dodatkowo nawilży twarz.

Poprawne golenie twarzy nie jest niczym trudnym. Wystarczy pamiętać o kilku, prostych regułach, zadbać o maszynkę, która nie uszkodzi naskórka i umiejętnie dobrać wszystkie kosmetyki. Gotowy? Do dzieła!

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy