Reklama

Jak przeżyć mundial po męsku

Tim Howard - od bramkarza do sekretarza obrony USA

Mundialowa potyczka między reprezentacjami USA i Belgii przejdzie do historii. Bohaterem meczu zakończonego wynikiem 2:1 dla europejskiej drużyny był jednak bramkarz przegranej jedenastki, Tim Howard, z którego Wikipedia uczyniła... sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych!

Howard zablokował aż szesnaście strzałów na bramkę swojej drużyny, co według FIFA, jest nowym rekordem.

Reklama

Podobnego wyczynu dokonał Peruwiańczyk Ramon Quiroga stopując trzynaście potencjalnych goli w spotkaniu Peru-Holandia na mundialu w 1978 r.

Stany Zjednoczone odpadły z brazylijskiego turnieju w 1/8 finałów. Zespół ten walczył jednak do końca, a Tim Howard dał za wygraną dopiero w dogrywce. Niemniej, został on uznany za najlepszego zawodnika spotkania. To jednak nie koniec.

Amerykańscy edytorzy popularnej Wikipedii postanowili uhonorować nowego bohatera USA w dość ciekawy sposób. Przez chwilę po wpisaniu w niej hasła "Tim Howard" można było przeczytać, iż zawodnik klubu Everton jest... sekretarzem obrony Stanów Zjednoczonych.

Do tego "żartu" na razie nikt nie chce się przyznać, ale w tym miejscu warto zaznaczyć, iż nawet założyciel Wikipedii jest zdania, że był on "na miejscu".

Tegoroczny mundial jest pełen niespodzianek. Dobrze, że te czasami wychodzą także poza boisko.

INTERIA.PL

Reklama